Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Írnátok megtörtént eseteket,...

Írnátok megtörtént eseteket, amikor valamit nem tettetek meg konfliktuskerülésből? Illetve bármilyen cselekedet, nem a "nem" a lényeg.

Figyelt kérdés
2023. febr. 20. 08:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor nem álltam ki magamért, vagy másokért, konfliktuskerülésből, mert nem szerettem zűrösnek tűnni. De ma már jobban rendezem ezeket és beleállok ha becsületsértő.
2023. febr. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem nincs, az, hogy kiállok magamért, ne minősüljön már konfliktusnak.
2023. febr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Metionin ***** válasza:
100%
Éveken át megálltam, hogy ne osszam ki anyósomat, amikor a sznob hülyeségeivel meg a gyerektémával jött. Mindig lenézett az anyagi helyzetünk miatt és ezt ki is mutatta. Egyrészt akkor fiatal voltam, másrészt amikor rákezdte, én voltam az ő házában és nekem furán jött volna ki, hogy nem én vagyok otthon és úgy szólok vissza. Aztán felnőttem, meguntam, kiosztottam és most boldogan élek úgy, hogy évek óta nem találkoztam vele :)
2023. febr. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Számtalan olyan eset van már mögöttem, ahol szintén, én sem, mertem kiállni magamért, mert szimplán tartottam a konfliktustól, illetve attól is, hogy mit gondolnak rólam utána, milyen negatív dolgokat, következményeket hoz majd utána a helyzet. Mennyire forgatják ki az egészet, más javára, rosszabb esetben.

Konkrét példának pedig a volt edzőmmel elmulasztott beszélgetésem jutott eszembe elsőnek, tinikoromból. Sérülés után mentem vissza; eleinte minden klappolt, sokat is dicsért. Az azt megelőző években sem volt rám panasz, hangját sem emelte fel rám sosem, ami nagy szó volt. Aztán a magánéletemben nem ment minden túl fényesen, ez pedig sajnos a teljesítményemen is visszaköszönt. Próbálkoztam, igyekeztem, de mégis bénáztam. Ő meg ahelyett, hogy ezt velem beszélte volna meg, belekezdett a kibeszélésembe, sokszor szemtől szemben is sokkal nyersebb volt, mint az indokolt lett volna. És ez csak romlott idővel. Tűrtem egy darabig, majd megelégeltem, és ahelyett, hogy ezt megbeszéltem volna vele, lemondtam a következő edzést és nem mentem többet.

Bár ma már jobban ki tudok magamért állni, jobban megbirkózom az ilyen történésekkel, még nem teljesen tökéletes a helyzet.

2023. febr. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!