Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most szembesültem vele, hogy...

Most szembesültem vele, hogy ha valaki azt mondja, amit a másik hallani akar, az manipulatív. Egész életemben ezt csináltam, és mindig úgy gondoltam erre a jelensége, mint konfliktuskerülés. Én össze vagyok zavarodva, ti hogy látjátok ezt?

Figyelt kérdés
2023. júl. 20. 11:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%
Ez attól függ. Mindenesetre azt mondd, amit gondolsz, ne azt, amit a másik hallani akar. Ez örök igazság.
2023. júl. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Lehet ez is, az is.
2023. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem inkább konfliktuskerülés. Ugyanakkor szép nagy önkitolás is.
2023. júl. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Inkább konfliktus kezelésre használod. A manipuláció esetében ez a kérdés fel sem merülne benned, el sem gondolkodnál rajta.

Én is ilyen vagyok, ha nincs kivel vitázni, könnyebb elengedni az egész szituációt.

2023. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tudi333 ***** válasza:
100%
Ha ezt arra használod, hogy elérj valamit, akkor az manipuláció, igen.
2023. júl. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem mindent arra használok, én is, más is, hogy elérjek valamit. Mi másért tenném? Más érdekeit akarok talán figyelembe venni? Dehogy. Az asszertivitást is úgy hívják máshogy, érdekérvényesítés. A saját érdekeim érvényesítése, gondolom. Ettől még nem gázolok át másokon feltétlenül és károsítok meg másokat, de ha abból lehet választani, hogy más érdekeit helyezem előre vagy a magaméit, természetesen a magaméi mellett döntök, ti nem? Ha az én érdekeim érvényesítése másoknak is pozitívummal járnak, az csak jó. De nem erre törekszem.
2023. júl. 20. 12:03
 7/17 A kérdező kommentje:
4: szerintem a kettő nem zárja ki egymást, hogy valaki manipulatív, de attól még gondolkodik rajta.
2023. júl. 20. 12:04
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"de ha abból lehet választani, hogy más érdekeit helyezem előre vagy a magaméit, természetesen a magaméi mellett döntök, ti nem?"


Én nem okvetlen. Mérlegelem, hogy méltányos-e az ő rovására nekem azt az érdekemet itt és most érvényesíteni.

Egyszerű példa: nekem kényelmesebb lenne, ha a feleségem menne el a boltba, ettől függetlenül direkt fölajánlom neki, hogy elmegyek én, ha sok cipelnivaló lesz vagy nagyon fáradt.

Aki mindig a maga érdekét helyezi mások elé, az egy rendkívül önző ember.

2023. júl. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek a 2-essel, lehet ez is, az is. A konfliktuskerülésnek nincs más célja, mint elkerülni, megúszni a vitás helyzeteket. A manipuláció ennél több, ott még valami plusz cél is van, valami hátsó, mögöttes tartalom, amit el akarsz érni a látszólagos egyetértéssel.

Aztán egyetértek az 5-össel is, ha ezt arra használod, hogy elérj valamit, akkor az manipuláció.

A 6-os válaszod alapján pedig egyre jobban kirajzolódik, hogy ezt a módszert nem konfliktuskezelésre, hanem manipulációra használod.

Pl.:

"Szerintem mindent arra használok, én is, más is, hogy elérjek valamit. Mi másért tenném?" - Például azért, mert nem magadnak, hanem másnak akarsz jót. Nem önmagadra gondolsz, hanem másokra.

"Más érdekeit akarok talán figyelembe venni? Dehogy." - Na látod. Manipulálsz, beismered.

"de ha abból lehet választani, hogy más érdekeit helyezem előre vagy a magaméit, természetesen a magaméi mellett döntök, ti nem?" - Nem csak ez a két opció van, hogy vagy a magam érdekeit helyezem előtérbe vagy másokét, hanem lehet folyamatosan, szünet nélkül mindig a kompromisszumos megoldásokat is keresni, erre törekedni. Láthatóan te nem erre törekszel, hanem a folyamatos önérvényesítésre.

"Ha az én érdekeim érvényesítése másoknak is pozitívummal járnak, az csak jó." - De ha nem így van, téged az sem zavar különösebben, csak neked legyen jó. "De nem erre törekszem." - És ismételten be is vallod. Manipulatív vagy.

2023. júl. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%
Hat ha olyan hulye a masik h nem veszi eszre akkor manipulalasnak is mondhato. Viszont sztem ne csinald mert tok levagos csak nem szokas mondani.😅 Elkonyvelnek komolytalan, beszarinak es ugrott a tisztelet.
2023. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!