Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » “Amikor gyerek voltam nem...

“Amikor gyerek voltam nem kellett pszichológus, csak kaptam két pofont” vélemény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


20 éves lány vagyok és gyakran találkozom ezzel a mondattal hogy “Amikor gyerek voltam nem kellett pszichológushoz vigyenek, édesanyám egy pofonnal megnyitotta a csakráimat és megtisztította az auramat”


Az ehhez hasonló mondatokat a mostani 40-60 év körüli emberek szájából hallom a legtöbbet, természetesen az esetek nagy többségében ismerem ezeket az embereket és miután ezt kimondják minden érthető… SZÜKSÉGE LETT VOLNA ARRA A PSZICHOLOGUSRA…


Ebben a korosztályban az él, hogy akinek ilyesmire szüksége van az bolond, csak egy pofon kell neki, vagy egyenesen a zárt osztály. Bele sem gondolnak hogy jó lehet valamire, vagy hogy teljes értékű ember lehet valaki úgy is ha rászorul erre.


Nektek erről mi a véleményetek?


2023. júl. 13. 23:00
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
20# Oh, dehogy egyszerűen szakmailag 0 volt. Mondjuk nem tudom melyik lenne a gázabb. Mindenesetre a pánikbeteg osztálytársammal is hasonló szakszerű módon bánt el, szóval szerintem csak büdös volt a munka akivel lett volna azt koccolta.
2023. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

#21 Vagy csak mosolygott a bajsza vagy a puncija alatt, hogy milyen jó, hogy az ő gyerekei már mekkora lépéselőnyben lesznek hozzátok képest.


Vagy csak szimplán beleszart a munkába, nem volt kedve erölködni annyi léért.


Vagy vették neki a diplomát. Mégiscsak jobb ott elismert végzettséggel hallgatni, mint árut rakodni.

2023. júl. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a pszichológia egy nagyon fontos tudomány. Sérült embereknek valóban sokat tud segíteni egy jó pszichológus.

Ugyanakkor szerintem ma bizonyos körökben túl van hájpolva ez a téma. Sokaknak inkább barátokra meg hobbikra lenne szükségük mint pszichológusra. Sőt. Akár káros is lehet, mert ha valami átlagos problémája van az illetőnek és heti egyszer elmegy ventillálni egyet a pszichológushoz, az akár félrevezető is lehet, mert úgy érezheti hogy tesz valamit a megoldás érdekében. Közben meg nem, csak levezeti a feszkót és így elveszíti a tettvágyát. Megoldás meg nem születik.

Az ilyen konyha pszichologizáló embereket meg alapból kerülöm. Az önfejlesztés kifejezéstől már sikítani tudnék. Ha valaki használja az nálam offos.

Szerintem egy terápia akkor jó, ha van eleje-vége-célja. Aki éveken kerszesztül jár lelkizni csak úgy, az inkább keresne egy jó barátot vagy írna naplót. Többet érne.

2023. júl. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Amúgy a sima pszichológus nem orvos. Bölcsész diploma. A pszichiáter az orvos. De ő a konkrét mentális betegekkel foglalkozik nem a lelki betegekkel.
2023. júl. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérve a sulipszichológushoz.


Amikor az van, hogy te otthon bántalmazva vagy, itt nem arra gondolok, hogy túl akaratos vagy és kapsz 1-2 megállj pofont, hanem pl. hogy valaki mások által előidézett agresszió rajtad van levezetve.


Ilyenkor nem sokat ér a pszichológus, pszichiáter és a pszichoterápia, nem te vagy a beteg, te az áldozat vagy. Ilyenkor a sulipszichológusnak szerintem az lenne a dolga, hogy értesítse azokat a társadalmi szervezeteket, akik védelmet biztosítanak neked. De ilyen talán csak Meseországban van meg talán még egy darabig Dániában.

2023. júl. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!