Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az baj, ha szinte soha nem...

Az baj, ha szinte soha nem kérek bocsánatot, ha megbántok valakit?

Figyelt kérdés

Itt nem ilyen piti dolgokról van szó, hogy ráléptem a lábára, vagy valami, hanem konkrét sértésről. Csak akkor kérek bocsánatot, ha a humorommal túlléptem egy határt, egyébként kb soha.

Igazából én sokáig igyekszem elodázni a probléma megvitatását, nyelem a sok szrt, hagyom, hogy a másiknak jobb legyen, de ha megunom, megpróbálom szépen megbeszélni. Viszont sokszor a másik fél nem nyitott rá, rögtön támadásnak veszi, és előfordul, hogy összeveszünk, megbántom. Én ilyenkor soha nem kérek bocsánatot, mert amúgy rohadtul nem bántam meg semmit, hát én türelmes voltam, majd amikor komprumisszumra törekedtem, ő csinált belőle veszekedést, hát ott rohadjon meg az, aki ezt kihozta belőlem, nem még bocsánatot kérni.


2023. júl. 13. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az van, hogy a Bocsánat kérés a mai világban, már nem őszinte.

Nincs ezzel baj ha ritkán kérsz bocsánatot, viszont ha úgy érzed hogy valóban megbántottál valakit, akkor tedd meg. Sokszor ezzel a szóval/mondattal mentünk meg valakit akár évekig való rágódástól/sértettségtől. Függ ez a megbántás méretétől.

Bocsánatot kérni nem szégyen, emberi dolog. Csak legyen őszinte.

2023. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

A bocsánatkérés nem csak akkor kell használni, ha megbántad amit tettél és a másiknak fájdalmat okoztál és ezt te beismered.


Pár szempont hogy értsd mire gondolok:


Megbocsátás elősegítésére: A bocsánatkérés az első lépés a megbocsátás felé. Mások megbocsátásával lehetőséget adunk a kapcsolat helyreállítására, a feszültség csökkentésére és az esetleges sérelmek feldolgozására



Empátia és tisztelet kifejezésére: Amikor bocsánatot kérünk, azt mutatjuk, hogy törődünk mások érzéseivel és megértjük, hogy cselekedeteink vagy szavaink mennyire befolyásolhatták őket



Felelősségvállalás: Amikor hibázunk vagy másoknak fájdalmat okozunk, a bocsánatkérés azt mutatja, hogy vállaljuk a felelősséget tetteinkért vagy szavainkért. Ez segít abban, hogy mások felé jelezzük, hogy elismerjük a hibánkat és szándékunkban áll megjavulni

2023. júl. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%
Nem baj, csak nettó bunkóság :D
2023. júl. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mármint én csak akkor kérek bocsánatot, ha sajnálom, amit tettem. Ha nem sajnálom, akkor nem kérek bocsánatot.

Pl gimiben volt egy szobatársam, aki hajnali kettőig visítva telefonált a pasijával, de azon a szinten, hogy füldugón keresztül hallottam normál hangerőnek. Én így hónapokig toleráltam, egyik szobatársamat nem zavarta, a másikat igen, ő többször is szóvá tette, de semmi változás. Amikor én szépen le akartam ülni vele, és normálisan megbeszélni, hogy figyu, ez meg ez van, xy már százszor szólt neked, és am engem is zavar, telefonálj nyugodtan, de ne légyszi, legalább ne olyan hangerőn, hogy fülhallgatón keresztül is tisztán halljam, akkor meg kivágta a hisztit, hogy ne dumáljunk bele az életébe, hát mi képtelenek vagyunk a kompromisszumra, stb. És akkor így napokig feltűnően duzzogott, csapkodta az ajtókat, meg ugyanúgy kva hangosan telefonált. És ja, összevesztünk, megsértődött. Én meg pl ilyen esetben nem érzem, hogy bocsánatot kell kérnem azért, mert megbántottam, én normálisan akartam megbeszélni, ő meg hisztizett. És én az ilyen jellegű esetekben nem kérek bocsánatot, mert azt gondolom, hogy hónapokig tűrtem valamit, amit normális ember alapból észrevesz, hogy am nem így kéne, az lett volna az alap, hogy nem ad okot arra, hogy szóvá tegyem. De ha már kulturáltan szóltam, és ő sértésnek vette, hisztizik napokig, akkor nem én vagyok az, akinek bocsánatot kell kérnie. Mármint ilyen esetben, ha őszintén fejezném ki a sajnálatomat, akkor abból az lenne, hogy "sajnálom, hogy egy gyökér vagy", ami hát, nem segítene, minden más meg hazugság lenne. :D

2023. júl. 13. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát figyu, amit hoztál példának, ott én se kérnek bocsánatot.

Amúgy meg azt írtad, hogy van olyan, amikor bocsánatot kérsz, de csak akkor, ha sajnálod. Ez így ok.

2023. júl. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!