Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandóan dühös vagyok a...

Állandóan dühös vagyok a politika miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem nézek TVt egy éve, nem hallgatom meg a rádiót és a facebookon is tiltom az ilyesmit.

Viszont szembejonnek az orias plakátok. Szórólapok és liftreklámok. Van valami ötlet hogyan csillapitsam a dühöm?


2023. júl. 10. 18:08
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10es: probalom letojni. De pl ma ujabb lejárato kampany szorolapvolt a postaládámban. (A polgarmester ellenzéki és őt próbLJÁK eltavolítani) es felbasz h megtehetik velunk ezt az allando egymas ellen uszitást
2023. júl. 10. 21:38
 12/15 anonim ***** válasza:

De azt nem ők teszik.

Erre akartam kilyukadni. Az emberek választják ezt.

Senki nem születik gyűlölettel. A gyűlöletet tanítják. Ahogy megszületünk, a környezetünk írja rá az agyunkban lévő "lemezre" a sok sz@rt.

("Másnak sem jobb" "Minden politikus hülye" "Itt csak meggebedsz a gürcölésbe" "A kormány tehet mindenről, meg a melegekek, környezetszennyezők, stb.) És felnőve sajnos látjuk mi van. Nem vállaljuk a felelősséget. Átvesszük a gondolkodást. Ki merne mégis az asztalra csapni, hogy többet nem megy be, amíg élhető fizetése nem lesz. Nem ezt tanították. Vannak persze kivételek. Nem sokan, de vannak.

2023. júl. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
12es: Arra gondolok, hogy miért tehetik meg hogy folyamatosan kampányolnak meg uszítanak? Miért nem törődnek bele, hogy volt egy választás és nyert az egyik fél. Hagyják hogy csinálja a dolgát. Aztán ha jön az új választás akkor lehet ujra kampányolni. Pár hónapig dobálják egymásra a sz@rt. De nem ez van!! Ezek folyamatosan egymást szidják, holott nem jobb egyik a másiknál. Tegnap bementem a helyi fidesz irodába és üvöltöttem velük, hogy hagyjanak minket békén.
2023. júl. 11. 08:01
 14/15 anonim ***** válasza:
Lojje le a politikusokat!
2023. júl. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Legyél ellenálló amilyen formában csak teheted. Lehet semmit nem ér hosszútávon, főleg az éves ezermilliárdos fideszes uszító gyűlöletpropaganda ellen, mert arra mindig lesz elég közpénz, ez tartja őket hatalmon régóta. De legalább segít megnyugtatni, hogy te legalább teszel a rendszer ellen amennyit tudsz. Illetve hát jó érzéssel is tölthet el néha maga 1-1 cselekedet. Ráadásul tényleg hasznos lehet néha, már 1-1 felnyitott szem is változás lehet láncreakcióban, még ha elsőre minimálisnak is tűnik.

Gondolok pl ilyenekre hogy ahol hazug fidesz propagandával találkozol, ott tényekkel tedd őket nevetségessé. Vitázni nem kell, primitív emberekhez se leereszkedni. Egyszerűen cáfold és hiteltelenítsd őket tényekkel. Főleg fórumokra gondolok itt, de akár élőben is megteheted. Nem kell félni, a legtöbb fideszes csak hangember, a valódi erő láttán beijed, hiába próbál sokszor erőszakos és megfélemlítő lenne. El lehet érni hogy meghunyászkodjanak. A lifplakátot én konkrétan leköptem de inkább letéptem volna, ha itt lenne ilyen. Ugyanígy járok el minden hazug fideszes fecnivel. Nagyobb plakátot persze nem rongáltam még, azok engem is dühítenek, de oda még nem jutottam el. Igazából nem is akarok, az már egy másik szint lenne, nem érzem az én dolgomnak, nem vagyok kifejezetten ellenzéki aktivista. Illetve harcolj a rendszer és a fasizmus ellen szabadidődben, ahol csak teheted!

Vagy a másik út, engedd el az egészet. Bár egy ilyen captured state országban ahol ráadásként a politika mindenbe beleavatkozik amihez semmi köze, és óriásplakátokon hergelik az embereket, lehet már rég ez a nehezebbik út, nem tudom. Igaz, végső esetben költözni is lehet normális országba. Bár akkor lassan tényleg csak a söpredék maradna itt, ha minden normális, gondolkodni képes ember lelép.

2023. aug. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!