Nagyjából igen, bár lehetnek kivételek.
Ezen az oldalon is, a politika kategóriában 90% férfi, akiknek döntő többsége incel. Vajon jó életük lehet?
A sok politizálás, folyton idegeskedés a másik politikai oldalon tényleg erre vall, hogy valami nincs rendben.
Nyilván akkor vehetjük úgy, hogy a politikusok nem normális emberek az állításod szerint. Szerintem lehetne normálisan politizálni, érveket hallgatni és okosodni egy-két oldal tevékenységeiről, hogy mi rossz és miért lenne jó, de ezen az oldalon csak a mocskos libsizés és köcsög fideszesezés megy általában. Az egyik oldal általában nem szokott érveket felhozni, csak mondja, hogy rossz a másik és kész, mert x és y ott van.
Normális körökben lehetne jól politizálni, de ez az oldal nem alkalmas kulturált vitára, mert egyszerűen az emberekből és magyar vitakultúrából kiindulva nem nagyon nyitott a nép a másik vélemény befogadására.
Kérdező, közel 20 éve politizálok - vagyis foglalkozom a politikával magánemberként - és vitatkozom sokszor róla másokkal is.
Ez alatt felneveltem 3 gyereket, újabb diplomát szereztem, költöztünk és építkeztünk, munkát váltottam, élvezem amit csinálok, a környezetem mindig mosolyogni lát. Voltak problémáim, veszteségeim nekem is mint másoknak, de pont hogy nem rossz az életem - ebben a 20 évben nagyon jó volt.
Mi a te kérdésed valójában? Nem érted hogy valaki miért foglalkozik a politikával? Akkor miért nem azt kérdezed?
Azért foglalkozom vele mert érdekel, mindig is érdekelt, már középiskolásként is a közösség dolgaival foglalkoztam - a helyi "politikával". De éppen így foglalkozom sok más dologgal is és nem ez az egyetlen.
Te miért vagy itt ezen a fórumon? NEKED szar az életed?
Képviseleti demokrácia van.
A választott képviselők viszont nem képesek egyességre jutni, és a fontos pl. gazdaságot és a társadalmat közvetlenül érintő témákban is megállapodások nélkül, önállóan dönt a kormány és bizottságaik.
Az egyensúly nagyon kibillent.
A bajokat, a gazdaságot és társadalmat érintő nagy horderejű kérdésekre az állampolgárok tudni akarják a megnyugtató válaszokat, de a politikai vezetők részéről koholt felhatalmazással (veszélyhelyzeti kormányzás) történő döntéseket és végrehajtott, nem távlati eredményeket adó döntéseket kap.
Mivel viszont a felelős vezető és képviselet csak önmaga véleményét közvetíti valós alátámasztások nélkül, az átlag állampolgár nem rendelkezik a döntéshez szükséges semmilyen információval.
Az információ helyettesítésre került az egyedi és követhetetlen döntések informális tájékoztatásával.
Mivel az átlagember a politikai kommunikációban semmiféle egyességi hajlandóságot nem lát, az állampolgár kísérli meg a széleskörű kommunikációban feloldani az ellentmondásokat.
Ez a kikényszerített megosztottság a társadalomban is megosztottságot szül.
Megkockáztatom még érettségid sincsen. Szerintem azért ott már átadnak egy olyan tudást, hogy miért fontos tájékozottnak lenni.
Persze lezülhetsz olyan szintre akármilyen végzettséggel, ahol nem érdekel a sorsod, csak a kannásból,krumpli...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!