Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az politizál állandóan,...

Az politizál állandóan, akinek nem valami jó az élete?

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 22:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2023. máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2%

Nagyjából igen, bár lehetnek kivételek.

Ezen az oldalon is, a politika kategóriában 90% férfi, akiknek döntő többsége incel. Vajon jó életük lehet?

2023. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

A sok politizálás, folyton idegeskedés a másik politikai oldalon tényleg erre vall, hogy valami nincs rendben.

Nyilván akkor vehetjük úgy, hogy a politikusok nem normális emberek az állításod szerint. Szerintem lehetne normálisan politizálni, érveket hallgatni és okosodni egy-két oldal tevékenységeiről, hogy mi rossz és miért lenne jó, de ezen az oldalon csak a mocskos libsizés és köcsög fideszesezés megy általában. Az egyik oldal általában nem szokott érveket felhozni, csak mondja, hogy rossz a másik és kész, mert x és y ott van.


Normális körökben lehetne jól politizálni, de ez az oldal nem alkalmas kulturált vitára, mert egyszerűen az emberekből és magyar vitakultúrából kiindulva nem nagyon nyitott a nép a másik vélemény befogadására.

2023. máj. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De nem politikusokra gondoltam, nekik az a munkájuk. Kisemberekre, akik állandóan politizálnak.
2023. máj. 14. 23:18
 5/14 anonim ***** válasza:
Az emberek politizálnak különböző okokból, és ez nem feltétlenül kapcsolódik ahhoz, hogy kinek milyen az élete. Az emberek politikai véleménye számos tényezőtől függhet, beleértve az értékrendet, a tapasztalatokat, az oktatást, a kulturális hátteret és még sok mindent. Az emberek politizálása lehet arra irányuló válasz, hogy befolyásolják a társadalmi és politikai kérdéseket, és olyan változásokat érjenek el, amelyek szerintük javítják az életüket és másokét is. Az emberek sokféle politikai nézetet képviselhetnek, attól függően, hogy mely területeken látják az elvárásaikat és az érdekeiket leginkább kifejezve.
2023. máj. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem elég fos most az életem de ez nem volt mindíg így és akkor mikor minden fsza volt már akkor is ugyan így politizáltam szóval ez nem ettől függ szerintem de vannak esetek ahol igen.
2023. máj. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Itt azért politizálnak mert egy nap allat hoznak törvényeket demokráciába ilyen nincs.Külföldön azt se tudják ki a miniszter igaz ott nem is hasonlitják az uniot hitler birodalmához.És ez csak a tegnapi itt minden hétre jut valami lopás,háboru sorosal stb.
2023. máj. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, közel 20 éve politizálok - vagyis foglalkozom a politikával magánemberként - és vitatkozom sokszor róla másokkal is.

Ez alatt felneveltem 3 gyereket, újabb diplomát szereztem, költöztünk és építkeztünk, munkát váltottam, élvezem amit csinálok, a környezetem mindig mosolyogni lát. Voltak problémáim, veszteségeim nekem is mint másoknak, de pont hogy nem rossz az életem - ebben a 20 évben nagyon jó volt.

Mi a te kérdésed valójában? Nem érted hogy valaki miért foglalkozik a politikával? Akkor miért nem azt kérdezed?

Azért foglalkozom vele mert érdekel, mindig is érdekelt, már középiskolásként is a közösség dolgaival foglalkoztam - a helyi "politikával". De éppen így foglalkozom sok más dologgal is és nem ez az egyetlen.

Te miért vagy itt ezen a fórumon? NEKED szar az életed?

2023. máj. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Képviseleti demokrácia van.

A választott képviselők viszont nem képesek egyességre jutni, és a fontos pl. gazdaságot és a társadalmat közvetlenül érintő témákban is megállapodások nélkül, önállóan dönt a kormány és bizottságaik.

Az egyensúly nagyon kibillent.

A bajokat, a gazdaságot és társadalmat érintő nagy horderejű kérdésekre az állampolgárok tudni akarják a megnyugtató válaszokat, de a politikai vezetők részéről koholt felhatalmazással (veszélyhelyzeti kormányzás) történő döntéseket és végrehajtott, nem távlati eredményeket adó döntéseket kap.


Mivel viszont a felelős vezető és képviselet csak önmaga véleményét közvetíti valós alátámasztások nélkül, az átlag állampolgár nem rendelkezik a döntéshez szükséges semmilyen információval.

Az információ helyettesítésre került az egyedi és követhetetlen döntések informális tájékoztatásával.


Mivel az átlagember a politikai kommunikációban semmiféle egyességi hajlandóságot nem lát, az állampolgár kísérli meg a széleskörű kommunikációban feloldani az ellentmondásokat.

Ez a kikényszerített megosztottság a társadalomban is megosztottságot szül.

2023. máj. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Megkockáztatom még érettségid sincsen. Szerintem azért ott már átadnak egy olyan tudást, hogy miért fontos tájékozottnak lenni.

Persze lezülhetsz olyan szintre akármilyen végzettséggel, ahol nem érdekel a sorsod, csak a kannásból,krumpli...

2023. máj. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!