Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyvárosban kiműveltebb...

Nagyvárosban kiműveltebb módon megy a képmutatás, mint vidéken?

Figyelt kérdés
Én kisvárosból származom, jelenleg Budapesten élek és mintha látnék egy ilyen fajta különbséget. Vidéken egyszerűbb emberek élnek, nyilván kevésbé tanultak és anyagilag sincs annyi bevételük, mint Pesten a jobb multis környezetben dolgozóknak. Viszont ugyanakkor őszintébbek is, mert nincs ez a megjátszás, amit sokszor látok munkahelyen vagy egyéb társaságokban is, hogy nem kedvelem a másikat, de a szemébe kedves vagyok, mert valami hasznot remélek belőle. Sokszor ez a nagyon mézesmázas stílus csak azért van, hogy behúzzák és kihasználják az embert. Meg ez a politikai korrektség is kicsit túlzás, hogy most már semmit sem szabad mondani, mert mindenki ilyen hópihe (snowflake) lett és azonnal megsértődik, ha egy vicc elhangzik. Vidéken azért sokkal direktebben kommunikálnak, megmondják, ha utálnak valakit vagy nem tetszik valami a viselkedésében. Szóval na hiába a diploma, a jó fizetés, emberi minőségben szerintem nem többek semmivel a nagyvárosiak.

2023. júl. 8. 12:32
 1/2 Metionin ***** válasza:
Más szinteken megy szerintem. Én kisvárosban nőttem fel és nagyvárosba költöztem. A kisvárosban ha valaki képmutató, akkor állandóan játszania kell magát, mert mindenhol mindenki ismeri. Nem teheti meg, hogy pl. csak a munkahelyén vagy csak bizonyos társaságban mutatja magát valamilyennek, mert ugyanazok az emberek látják (és lesik) a boltban, az utcán, a háza udvarán stb. Nagyvárosban ezek a környezetek elkülönülnek és ha valaki megjátssza magát pl. egy munkahelyen, attól még viselkedhet tök másképp a gyereke osztálytársainak a szüleivel vagy egy szabadidős csapatban. Mindkét helyen megy a nyalás meg a pletyka ezerrel, csak kisebb településen egy valahogy konstans, mert az életed minden szaros mozzanatáról tudnak.
2023. júl. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy, ugyanaz megy mindenhol. Vidéken is lehet hazudni, attól, hogy ugyanazok az emberek vesznek körül. Volt olyan, hogy a munkatársam azt mondta, vettek egy forrás új autót, csak azért nem azzal jár be, mert egészségesen él. Soha, senki sem látta az járgányt, aztán egyszer véletlenül megláttam őket a megyeszékhelyen kiszállni egy legalább 20 éves szétrohadt Opelból. Meglátott a nő és elbújt. Kínos volt.😃 Barátnőm Pesten maradt egyetem után, azt mondja, ugyanez megy ott is.
2023. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!