Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én utálom az összes...

Csak én utálom az összes köszöntést és jókívánságot?

Figyelt kérdés
Nevezzetek mogorvának és utálatosnak, de akkor is hülyeség az egész. Hülyeség azt mondani egy beteg embernek, hogy "jobbulást kívánok!", hülyeség boldog karácsonyt/húsvétot/szülinapot kívánni, stb. Mert attól, hogy ezeket kívánjuk, még senki nem fog előbb meggyógyulni, és az ünnepnap se lesz jobb. Ha azt szeretnénk kifejezni, hogy eszünkbe jutott a másik, vagy hogy reméljük, mihamarabb meggyógyul/ vidáman telik majd neki az ünnep, akkor azt kéne mondani, sokkal szebben is hangzana. De ezek így, ebben a formában csak üres szavak. A legjobb, mikor abszolút idegenek mondják, pl a boltban. Na az úgy pláne annyit ér, mint a lósz*r.

2022. dec. 25. 20:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
Az emberi képmutatás egyik kis eleme ez.
2022. dec. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
van benne logika, ezért nem mondom bárkinek, csak akinek komolyan gondolom
2022. dec. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, semmi értelme, mert nincs igazi érzelem melltte, csak a konvencionális szövegelést mondják sokan.
2022. dec. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem:)
2022. dec. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Régen egészen komolyan elgondolkodtam, hogy kellene egy olyan algoritmus, ami a bejövő mailes, messengeres, facebookos köszöntéseket lereagálja, illetve mindenkit automatikusan felköszönt a nevemben. Megksözöni személyesen a felköszöntést, ha valakinek baja van, az együttérzésemről biztosítja stb. Pont azért, hogy ne kelljen ezekkel vesződni. :D
2022. dec. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
én is csak lájkoltam az ismerősök jókívánságait, olyat meg nem is tudtam értékelni aki évek óta soha nem írt semmit, erre most küldött privátban egy képeslapot. hát gyorsan én is kerestem egy egyszerűt és visszaküldtem bármi szöveg nélkül. átértékelődtek itt már a dolgok rég
2022. dec. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6 tavaly csinált olyat a facebook hogy ismerősök nevében újévkor köszöntős képet küldött, úgy hogy ők nem is tudtak róla. én kerültem kellemetlen helyzetbe hogy megköszöntem aztán kiderült hogy ő nem is írt. azóta óvatosabban kezelem ezeket
2022. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, kedves 8as. Jogos, amit mondasz. Úgy lenne tökéletes, ha mindenkinek a gépe automatikusan lekommunikálná a másikkal. Mi meg max a neve mellett látnánk egy lojalitásindexet, amiből tudhatjuk, hogy interaktív volt a dolog :)
2022. dec. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy egy szép szóval, kedves gesztussal szebbé tehetjük a napját. Édesapám 12 évig volt beteg, nagyon ritkán volt rossz kedve. Mikor rossz kedve volt kihatot az egész családra. Szerintem azáltal ha szebb szavakat használunk vagy kedveskedünk a másiknak örömet tudunk neki okozni. Lehet a többi napja rosszabb is, de ha majd visszaemlékezünk hogy jól eltelt ez az ünnep, akkor nem a rossz dolgok maradnak meg. Ez a szerény véleményem. Más ezt hogy látja?
2022. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is a gesztust kell nézni.
2022. dec. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!