Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rá férne a mai fiatalokra a...

Rá férne a mai fiatalokra a sorkatonaság szerintetek?

Figyelt kérdés

Ott fegyelmet tanulnának, nem beszélhetnének vissza, és nem lenne a kezükhöz ragadva az okosteló.

Szerintetek legalább fél/egy év hasznukra válna?



#Fiatalok, katonai, fegyelem,
2023. júl. 7. 19:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
90%

És mi a pélónak kellene "intenzív kiképzés, ahol nem unatkoztunk"? Normális ember fiatalként diákmunkázik, szskmát szerez, tanul, vagy dolgozik.

Mi a tököm előnye van besorozni A-tól cettig az összes IT-st, tanárt, orvost, kőművest, gyógyszerészt meg tököm tudja kiket kötekezően, ezeknek MINEK a kikepzés? Csakmert a sz.patás jellemformáló, vagy mi a mögöttes érv?

2023. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
80%
Én értem mit akar mondani a kérdező, csak rosszul állítja be. Nyilván vannak szabályok amiket be kell tartani. Vannak dolgok amiket nem kell betartani. De 2023 ban már értékrendet és mentalitást nem fogsz tudni cserélni semmilyen katonai bohockodással. Ez már nem az a generáció hidd el. Belemennék mélyebben a témába de tök felesleges. Annak világnak vége. Fogadd el.
2023. júl. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
77%
Persze, abuzus, ongyilkossag kire ne ferne ra?
2023. júl. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:

Azért egy katonaságtól nehogy már öngyilkos legyen valaki. :D

És igenis megtanúlnák, hogy büntetlenűl nem szólhatnak csak úgy vissza. :)

2023. júl. 7. 20:40
 35/67 anonim ***** válasza:
93%
90-ben születtem, elkerült a sorkatonaság, de azt mondom hogy szerencsémre. tudjátok én világéletemben áldozattípus voltam, nehezen bírtam a sulis bully-kat is, nem vagyok társasági, zárkózott és csendes, nekem csak egy hatalmas szívás lett volna az egész, ha egyáltalán valahogy végig bírom csinálni. hallottam már véleményeket hogy hát pont erre volt jó a katonaság mert megtanít emberként viselkedni, helyretesz ha ilyesmi vagy, de tartom magam ahhoz hogy nagyon nem való ez a közeg mindenkinek. egyébként nem véletlenül keresett olyan sok ember felmentést is innen az utolsó időkben ahogy olvasom, senki sem egy hű de jó izgalmas dolognak fogta fel hogy most be kell vonulni...
2023. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
84%

Az égvilágon semmi értelme nincsen fiatal, felnőtt embereket kivenni "nevelési céllal" fél-egy évre a tanulmányokból, munkából.


Amúgy bírom azokat akik azt gondolják, hogy a "menő" emberek azok katonaságban mind "megtanulnának viselkedni" bezzeg ők mint kitaszított szerencsétlenek a tökéletes példamutató harcosok lennének. Hát a fenéket. Aki népszerű az a katonaságban is az lenne. Aki meg nem, az meg jobb ha nem tudja meg, mi vár ott rá.

2023. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 A kérdező kommentje:

Lenne a fenét.

Kapna a sok kis kopasz. :D

2023. júl. 7. 21:20
 38/67 anonim ***** válasza:
86%
#37 Kiktől? A hozzád hasonló óvodás csicskáktól?
2023. júl. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
87%

" nem szólhatna vissza"


És ezzel mit nyernél? Ugyanúgy egy f.sznak tartanának, max megcsinálják a fekvőtámaszokat, nekik letelik az idejük és mennek vissza a szakmájukba, a f.szméregető komplexusos gyökerek meg maradnak ott ordibálni a következő fiatalokkal.


Ezzel megtanítottál valamit is a fiataloknak? Nem fognak ezek után egy világi fsznak tartani és lenézni, vagy mi változik?


Erőszakkal sosem fogsz tudni tiszteletet kivívni, max hazudni tanítod meg őket. Mondjuk ez a gyerekneveléssel is így van.

2023. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
90%
Tesó, írni sem tudsz helyesen. Téged egy általános iskolába kéne kötelezően besorolni pár évre.
2023. júl. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!