Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a tuti megoldás egy normáli...

Mi a tuti megoldás egy normális ember öngyilkossággal fenyegetőző lusta gyerekére?

Figyelt kérdés

Mert hát végülis ez egy paradox ha úgy nézzük. Egy normális anya(vagy apa) 10/10-es pontban szereti a fiát, ezért nem szeretné halottnak látni, viszont 10/10-es pontban nem tud élni a saját fia miatt, mert csak viszi a heréskedésével a pénzt és egy normális ember rühelli a dolgozni nem akaró munkanélkülieket és taszítóak.

Tisztaság kedvéért a fiú/lány vagy tényleg öngyilkos lenne amint kirakják, vagy pedig hajléktalan lenne és abba halna bele, mert hát egy ilyen ember nem életrevalóságra lett nevelve, hanem nagyvalószínűleg elcseszték és egy vegetáló életképtelen tárggyá nevelték. És fogjuk rá, hogy az életösztönök nem aktiválódnának, annyira lelkileg a mélyben van a gyerek, de nem hajlandó segítséget kérni, ergo kicsit látens öngyilkos.



2023. jún. 11. 17:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
76%

Depressziós a gyerek! Ez nem az ő hibája, sem a szülő hibája.

Meg kell győzni hogy orvoshoz menjen, vagy elkísérni!

Pár hónap alatt rendbe lehet tenni.

2023. jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
17%

Á dehogy lesz öngyilkos, hiszen ahhoz meg kéne mozdulni.

Amúgy én személy szerint úgy vélem, mindenkinek joga van eldobni a saját életét, amíg ezzel a tettével nincsen más terhére. Szóval én semmi kivetnivalót nem látok abban, ha valaki elviselhetetlennek érzi az életét, amiatt mondjuk felakasztja magát a saját szobájában. Ha a saját gyerekem tenné, hát az is oké, joga van hozzá. Igazából meghalni könnyû. Élni nehéz.

Az ilyen vonateléugrásos feltûnôsködést viszont kerüljük, kérem. Másokat ne keverjünk már bele a dologba.

2023. jún. 21. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
17%
Ja, én amúgy nem tenném ki. Én kiköltöznék mellôle. Az ô szobáját úgy hagynám, az összes többi szoba cuccát meg felpakolnám, és elköltöznék máshová. Kiköttetném a netet is. Mivel jó fej vagyok, a villanyt és a vizet csak két hónappal késôbbi idôpontban mondanám fel, ezt elôre közölném is. Aztán kezdjen magával amit akar.
2023. jún. 21. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
66%

Es hova koltoznel te sokeszu??

Persze majd a szulei fognak elkoltozni a sajat hazubol hogy a léhuto gyerek meg tovabbra is ott lakjon

Te se vagy 100-as

2023. jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
20%
Akárhová. Van pénzem máshova költözni. Ô meg lakjon az üres, bútorozatlan házban pénz nélkül, ha akar.
2023. jún. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a családomban is van ilyenkor, de ő már idősebb. Életében nem dolgozott normális munkahelyen, a nyugdíjas szülei tartják el és még elvárásai vannak+igényei. Sajnos méleg is kapja, így egész életében ilyen maradt. Valamit csinálnod kell vele, ha nem akarod nyugdíjas korodban is te tartani el.
2023. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a gyerek attitűdje csak részben hozható összefüggésbe a neveléssel. Ennek okán lehet egy ember akármilyen szerető szülő, illetve türelmes és önfeláldozó ember, a gyereket vállalók többsége nem egy csapat mamahotelezőt szeretne a nyakára időskoráig (eltekintve persze azoktól a speciális és sajnálatos esetektől, amikor a folyamatos felügyelet nélkülözhetetlen).

Ha az én gyermekem öngyilkossággal fenyegetőzne (mert még a lelki zsarolás is könnyebben menne neki, mint megállni a saját lábán - egy bizonyos kortól, persze, amikor teszem azt már nem az én 'hatásköröm' alá tartozik az eltartása), akkor leülnék vele beszélgetni:

1) megmondanám neki, hogy kirugdosni otthonról ugyan sosem fogom, de helyette felajánlom a segítségem a kirepülése előrelendítéséhez (álláskeresés, kapcsolati tőke kialakítása, albérlet felének a finanszírozása munkavállalásért cserébe, stb.)

2) ha nem szándékozik felhagyni a fenyegetőzéssel, akkor eljáratom pszichológushoz (aki majd kinevel belőle valamit: vagy a szuicid hajlamot vagy a szájhősködést)

2023. jún. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
50%
Majd ha megunja a helyzetét akkor tesz ellene.
2023. jún. 22. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Es majd gondolod csak ugy magatol elmegy pszichologushoz
2023. jún. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Aki öngyilkossággal fenyegetőzik, azt be lehet vitetni a pszichiátriára. Persze ha lemond a szándékáról, akkor nem kell maradnia.

De ambulánsan akkor is kezelni kell, a deresszió ritkán múlik el magától.

2023. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!