Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan az introvertáltakról...

Sokan az introvertáltakról miért gondolják ezt?

Figyelt kérdés
Nem egy helyen hallottam már, hogy aki introvertált az önbizalomhiányos, gátlásos, szocfóbiád lelki pszichiátriai beteg, mert normális, egészséges ember nem insrovertált.
2023. jún. 11. 15:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a legtöbb ember nincs igazán tisztában az introvertáltság fogalmával. Nem azt jelenti, hogy valaki társaságkerülő, és menekül az emberek elől. Az az aszociálisokra jellemző.


Egy introvertált emberke ugyanúgy szerethet kimozdulni, szívesen járhat ide-oda a barátaival. Nem feltétlenül önbizalomhiányosak, és a gátlásaikon is képesek lehetnek túllépni. Viszont nekik szükségük van olykor egy kis "énidőre" amikor csak maguk vannak, és ilyenkor töltődnek fel igazán. Megnéznek egy filmet, olvasnak egy könyvet, elmennek egyedül sétálni, stb. Egyedül vannak, és elmélkednek a világ dolgain. Ezt jelenti az introvertált személyiség, semmi többet.


Ez nem egy pszichiátriai probléma, csupán egy személyiségjegy. Olyanok is lehetnek ilyenek, akiknek mentális gondjaik vannak, de olyanok is, akiknek nem. Egy kicsit extrém hasonlattal élve, ez az állítás olyan, mintha minden kék színt kedvelő emberre ráfognánk, hogy lelki problémái vannak.

2023. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
84%
Exem szocfób, szorongásos, depressziós volt. Ő volt az első, akitől hallottam, hogy introvertált meg extrovertált. Ő magát intronak definiálta. Nekem sokáig az volt a tudatomban, hogy az intro olyan, mint ő, az extro meg olyan, mint én, pedig közben rájöttem, hogy inkább ambi vagyok, ő meg szimplán szocfób.
2023. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
92%
A válaszadók egy része sem érti mi az.
2023. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
94%
11 Telitalálat.
2023. jún. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!