Miért kell minden évben az érettségizőknek eljátszaniuk, hogy hú de rosszul sikerült a vizsga?
Itt is, meg facebookon is minden egyes évben azt olvasni, hogy panaszkodnak mert mennyire nehéz volt. A szokásos "vicces" szövegek, hogy annyira tetszett, megírom ősszel is ...
Majd érdekes módon a legtöbb embert mégis felveszik a legjobb egyetemekre.
Mi szükség van erre a sajnáltatásra?
1) Valaki egyszer leírja/mondja, neki az az egy nem unalmas. Neked viszont lehet, hogy az már a huszadik volt azon a napon, persze hogy unalmas. A legtöbben (jobb esetben) csak egyszer érettségiznek, így ezt is egyszer sütik el, te viszont minden évben végighallgatod. Így neked lehet unalmas, nekik viszont még nem. Majd nekik is az lesz.
2) Ahogy előttem írták, feszültséglevezetés. A tanárok is stresszelik őket, lehet a szüleik is, valószínűleg magukat is. Azért mégiscsak sok múlik ezen és idegesek miatta.
3) Ezek a “hú, de rosszul sikerült” dumák lehetnek ilyen ”védelmi mechanizmus” szerűek. Azért egy rossz/bukó érettségit a legtöbben szégyellnivalónak gondolnak (főleg ha végighallgatják, hogy idén/tavaly/x éve az unokatestvérnek/szomszéd gyerekének/stb, érted, ilyen meg olyan jól sikerült). Ha meg azt mondják, hogy jól sikerült és megkapják a rossz eredményt, az sokkal gázabb, mintha alapból rosszra készültek volna/készítették volna a családot, ismerősöket. Ha meg mégis jó, akkor az mindenkinek pozitív csalódás. Végül is, ha pesszimista vagy, akkor vagy igazad lesz, vagy pozitívan csalódsz. Ez egyébként nem csak arra vonatkozik, ha gáz lenne a rossz eredmény, hanem arra is, ha valaki maximalista, és inkább mindig a rossz eredményre készíti magát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!