Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudnak az emberek...

Miért nem tudnak az emberek különbséget tenni a barátság kötés és a kapcsolat kiépítés között?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 4. 14:53
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Na. 10. hozzászólásnál tartunk, volt itt már félreértelmezve a kérdés, voltam itt már én megvádolva ezzel, volt itt már felháborodás, hogy az "emberek" szót használtam, és nem azt hogy "némelyik ember", volt ez már kifejtve hogy melyik mit jelent, csak még a MIÉRTjére nem jött válasz eddig.
2023. ápr. 4. 15:57
 12/27 anonim ***** válasza:
93%

5-ös és 9-es vagyok: mert nincs egzakt válasz rá, hogy MIÉRT alakul ez így egyes embereknél, ez egy nagyon összetett folyamat, és változik, ahogy az ember érik, tapasztalatokat szerez.


Valami valahol elcsúszik a szocializáció során ha egy egészséges felnőtt embernek ez gondot okoz, pl. rossz példákat látott maga körül, rossz az empatikus képessége (nem képes megkülönböztetni egy baráti vagy egy sima munkatársi viszonyt pl.), fiatalon belefut néhány manipulátorba stbstbstb., nagyon összetett ez is (mint minden személyiségformáló dolog).


Mindenki átmegy ezen, senki nem úgy születik, hogy profin olvassa embertársait és azonnal értelmezi az összes társas kapcsolatot. A legtöbben azért az idők folyamán megtanulnak különbséget tenni, de van, aki a körülmények és/vagy személyiség miatt rosszabb ebben.

2023. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
12-es vagyok: mondjuk ha te vagy az, aki állandóan belefutsz ebbe, hogy a TE viselkedésed értelmezik félre, vagyis gyakran értelmezik félre embertársaid, hogy te barátságot vagy másfajta kapcsolatot építesz-e éppen velük, akkor esetleg nézz magadba is kicsit. ;-)
2023. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Tehát azért tapasztalok ilyeneket, mert én csinálom ezt másokkal. Jól van, ellentmondás meg nálam van.


Én sajnálom hogy ekkora vihart arattam a kérdésemmel, nem tudtam hogy ez szinte mindenkinél így megy, nem akartam senkit sem megbántani azzal, hogy ennek nem tudtában rákérdeztem. Csak kíváncsi voltam, miért van ez. Nem akartam én itt háborút szítani. :)

2023. ápr. 4. 16:09
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Könyveket lehetne írni a témáról esettanulmányokkal példaként felhozva, hogy akiknél elcsúszik, azoknál miért csúszik el.

Egyébként mindenki belefut élete során 1-1 ilyen esetbe, hogy ő értelmez rosszul ilyeneket, csak van, aki tud ebben fejlődni, és van, aki valami miatt nem. Lehet rossz családi minta, gyerekkorban elszenvedett kiközösítés iskolában, de akár betegség, baleset, idegrendszer sérülése is torzíthatja.

2023. ápr. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért érzed úgy, hogy háború van a kérdésed alatt a kommentszekcióban?
2023. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

16-oshoz csatlakozva kérdezem, hogy hol látsz itt háborút? Kérdésed pontosításában leírtak alapján én úgy értelmezem, hogy RENDSZERESEN veled kapcsolatban merül fel ez, vagyis, hogy mások félreértik, milyen kapcsolat építesz velük. Sokat segítene ha konkrétumokat írnál, nem pedig drámakirálynőt játszanál.


13-as kérdésemben arra utaltam, hogy ha ez utóbbi a helyzet, akkor javasolnám elgondolkodni ezen, mert azért az gyanús, hogy mindenki helikopter körülötted, csak te nem. Lehet csak simán rosszul kommunikálsz vagy nagyon rossz körökben mozogsz (nem elég intellektuálisak a te szintedhez)... :-P

2023. ápr. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Én elnézést kértem, innentől letudtam a részemet.


Az meg hogy ilyen információtok van rólam, hogy mindig velem történnek ilyenek (bár akkor nem értem miért kéritek, hogy írjak konkrétumut, ha úgyis tudjátok, hogy miért mindig velem történnek ilyenek, de nem látom értelmét vitatkozni olyanokkal, akik ellentmondásba vannak magukkal, nem értékes időtöltés), nem tudok reagálni, mert legalább annyira hiteltelen információk, mint hogy drámakirálynő vagyok. (Mert mondjuk hímnemű vagyok)


Senkit nem akartam megbántani aki ilyen, de látom késő. :(

2023. ápr. 4. 16:41
 19/27 anonim ***** válasza:
94%

Senkit nem bántottál meg. :-D

Menj be egy nagy könyvesboltba, és keress kommunikációs témájú könyveket.

2023. ápr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Azért megy a személyeskedés. :D


Látom hiába kértem bocsánatot, már kimondtam, késő. Betaláltam akaratlanul is. Kiszálltam a beszélgetésből. Amúgy sem tudtam meg érdemben amit akartam.

2023. ápr. 4. 16:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!