Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen előítéletesek az...

Miért ilyen előítéletesek az emberek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Csak egy meglátás semmi több..Tegnapi nap folyamán felkerült Hajdú Péter és Gwm interjúja a youtubra. Bedobta a face, érdekelt így megnéztem mert szeretem Péter műsorait, felnézek rá , szeretem a munkásságát és cseppet sem izgat a magánélete mivel nem azért fogom őt megítélni. Hát iszonyat csalódás volt az egész.. ahogyan beszélt Gwmel érezhető volt h nem szimpatizál vele , és hogy cseppet sem tiszteli... Annyira látszott hogy az alapján ítéli meg amit lát a közösségi oldalon, vagy épp egy-egy cikkben.. egy cseppet sem azt nézte hogy milyen ő mint ember. Miért ilyen előítéletesek az emberek?? Oké hogy mondjuk Csutival jobban szimpatizál, de mégis meghívta Gwmet , tudta hogy nagy nézettségel fog járni, mert az embereket igenis érdekli persze tisztelet a kivétel akit nem. Egyből viccesen de oda csíp a guccival. És akkor mivan ha ezt ő megteheti ? Felépítette a karrierjét ahogyan kellett és Péter mégis azt mondta hogy csak akkor hallott róla amikor Edinával összejött de ez is oké, csak lehet hogy Gwmet nem az ő korosztálya hallgatja esetleg. Én mint középkorú nő pl szeretem a zenéit , és teljesen tökmindegy a magánélete hogy mikor mit vesz vagy milyen ruhában öltözik jól teszi , ha megteheti. Sajnos egyre több olyan embert latok aki annyira nem tiszteli a másikat, vagy ha valaki hibázik egyből azt nézik mit tett, az hogy mi van a háta mögött az már mindegy. Itt a minap megcsalta az egyik csajszi a párját, úgy h van közös gyerek is. Viszonylag boldog pár voltak... Egy magyar csajszi egy roma sráccal. Kirugták a munkahelyéről mert megcsalta a párját, nem mintha közük lett volna hozzá. A csajjal azóta senki nem áll szóba, összesugnak a hátamögött mert azt látják csak az emberek hogy ő megcsalta a párját de senki nem tudja hogy mi kellett ahhoz hogy ez idáig jusson, vagy h milyen élete lehetett. A közösségi oldalon viszonylag boldog párt láttunk ha a képre néztünk, és most mindenki megvető szemekkel nézi a nőt, közbe nem tudja senki hogy mi történt, csak elítélik mert egy roma sráccal szűrte össze a levet, és beszél mindenki mindent. Vagy saját példám hogy párommal vettünk egy házat, sok sok munka árán, nem hiteleztük be magunkat hanem saját két kezű munkával megkerestük az árát, és amit tudtunk félre tettünk. Beköltöztünk kisebb-nagyobb hiányosságokkal, de a mi izlésünk szerint csináltunk mindent amit lehetett, az utolsó fillérig minden pénzt a lakásra fordítottunk, úgy hogy közbe teherbe estem, és most van egy 5hónapos lánykám. Dolgozni nem tudok a kicsi miatt még, a tartalékot pedig mind a házra költöttük. A párom dolgozik egyedül , és mindenki csak azt látja hogy nekünk de jól megy. De azt senki nem látja hogy mennyit szenvedtünk, vagy olykor nem is találkoztunk a párommal mert egymást váltottuk , vagy hogy állandóan túlóráztunk, melléteszem ennyi munka melett nem éltünk hú de jól , mert egyikünk fizetése csak a számlán maradt, a másikból pedig éltünk, nyilván szükség esetén hozzá nyúltunk ha kelett. Szóval hosszú út van a hátunk mögött h idáig jutottunk. És igen... egy fizetes van, nehéz minden ilyen árak melett, félre tenni nem tudunk, de meg van mindenünk tehát nem éhezünk, de a hóvége nekünk is feladja a leckét. De ezt senki nem látja, csak a családból is megkapjuk h de neked könnyű... a francokat könnyű. Sem nekem, se másnak nem könnyű. Szóval a lényeg hogy nem értem miért ítélkeznek az emberek a másik felett, látnak valamit és azt gondolják hogy neki de jó, vagy ha a másik bent van a boltba de épp annyi pénz van nála, hogy kifussa azt az 1kg kenyeret az meg miért él így? De gáz mert ő szegény, és le van írva.. sok ilyet ismerek sajna. Miért kell bántanunk egymást? Mindenki ember mindegy kinek milyen a színe.. számomra jó és rossz van, mindegy a bőrszín, nem származás alapján ítélek. Vagy azért mert valaki gazdag és valaki szegény. Ő is EMBER. És senki nem látja az utat amit végig járt. A szegény lehet boldog, a gazdag lehet nem. Vagy fordítva is lehet igaz. Én azt vallom tökmindegy ki hogy él, de ha napi szinten akár egy idegenhez is van egy kedves szavam, akkor a másiknak mosolyt csalok vele az arcára. Tehát ezért van az is, hogy ezt épp nem egy olyan csoportba teszem ki ahol névvel kell kiírjam, mert az emberek megköveznek mert nem úgy gondolom, ahogy ők. Én ezt is elfogadom, nem vagyunk egyformák. Köszönöm hogy kiírhattam egy kicsit jobb lett a lelkemnek. Puszi mindenkinek!
2023. febr. 4. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mi a kérdés, mert egy litániát írtál de értelmetlen.
2023. febr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez a Gwm vagy ki pont úgy viselkedik, hogy előítéletet vált ki az emberből.
2023. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"Miért ilyen előítéletesek az emberek?"

Mert az evolúció kiszanálta azokat, akiknek nem voltak előítéleteik a medvével szemben sem. :)

2023. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
"szeretem Péter műsorait, felnézek rá" Eddig jutottam.... Kisregény nélkül: mi a kérdés?
2023. febr. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Első mondat után rá is hagytam hogy tovább olvassak. Ilyen bulvár emberekkel nem foglalkozom. Megvan a véleményem az egészről. A kérdésed gagyi.
2023. febr. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Az ilyeneket nem követem egyáltalán, de szóbakerült a kérdésben a "miért az alapján ítéli meg amit a közösségi oldalon lát róla" téma hát azért, mert ha te személyesen nemtalálkozol valakivel, de évekig látod a közösségi oldalon és számodra ellenszenvesen viselkedik, akkor te is előítéletes lennél.

Aki pedig másképp viselkedik az életben meg a közösségi oldalon is és "miért aszerint ítélik meg" szintén kérdéseket vet fel, miért viselkedik másképpen...

2023. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Két házasságban élő cigány összejött (igen, K.E. is az, maga mondta el, de látszik is rajta) a szokásaik szerint azonnal gyereket csináltak és ennyi.

Ha nem celebek lennének és nem vinnék a magánügyeiket a nyilvánosság elé, a kutya nem foglalkozna velük.

Azt viszont engedd meg, hogy mindenkinek legyen ilyen vagy olyan véleménye, nem a te véleményed a szentírás.


Azt mondjuk nem értem, hogy ehhez a témához hogy jött a házépítésetek, meg hogy a boltban mi mennyi?

Egy zagyva, szájmenésben szenvedő fazon vagy, aki a közlési kényszerét itt éli ki, mert a való életben a kutya nem figyel rá!

2023. febr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Péternek ilyen a stílusa, a régebbi frizbikben meg abban az együtt éjszakázós showban is nyíltan belekérdezett dolgokba, feszegette azokat. ne gondold hogy csak ezzel a vendéggel volt ilyen
2023. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!