Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általános iskolás gyerekkel...

Általános iskolás gyerekkel mit lehet tenni, ha retteg a méhektől, darazsaktól?

Figyelt kérdés

Pont azért írom ki most ezt a kérdést, mert még nem aktuális a jelenésük.


A húgom (most 8 éves) retteg a kérdésben szereplő rovaroktól. Én is annyira féltem tőlük, akárcsak ő, és anya bevallotta, hogy ő is csakugyan. Anya kinőtte ezt a félelmét, én méterekre kerülöm őket anélkül, hogy futnék vagy sikítanék, sőt nyugalommal elsétálok egy kisebb mellett, de a húgom még olyan, amilyen anno én voltam. Meglát egyet néhány méterre, és szó szerint felsikít, és aztán vagy közben odébb fut. Ez az udvaron nem lenne olyan vészes, de volt, hogy tanórán keveredett be egy darázs. Csöndben volt, azonban az óra helyett azt figyelte, merre repked, reszketett és kezében fogta könyvét, ha felé repülne, emellett állandóan, ha közelebb ért hozzá lehajolt. Rászólt a tanár, hogy fejezze ezt be, de a húgom FÉL ezektől a bogaraktól, az is csoda, hogy ennyire tudta magát kontrollálni. Engem és húgomat soha nem csípte darázs, rossz élményünk nincsen, ösztönösen van ez. Anyának nincs tippje, valahogy túlélte azt sok évet, nekem sincs tippem, én is csak túléltem valahogy, de még mindig rosszabbul viselem anyámnál. Húgom még fiatal, és ahogy nézem, a mi utunkat járja, hogy akaratlanul hülyét csinál magából. És nem azért, mert tőlünk ezt látta! Tudja, hogy nem bánt, szépnek tartja őket, a teste és az elméje szinkronban reagál. Az én gyerekkoromat, amikor hülyét csináltam magamból nem láthatta, nem is élt még, utána meg már kontrollálni tudtam magam. Tényleg nem tőlünk vette.


Valakinek van ötlete, mit lehetne tenni ezzel? Valószínűleg ő is kinövi vagy képes lesz nyugodtabban reagálni, de jobb lenne, ha addig is megúszná, hogy rászólnak a félelme miatt, osztálytársak és tanárok egyaránt. Az osztályból senki nem fél a méhektől, darazsaktól, egyedül ő. Említette korábban a tanár anyának, hogy nem bír nyugton maradni, és ezzel mások figyelmét is elvonja, de anyám sem tudott mit mondani erre, hogy fél a darazsaktól, és az említett reakció meg is lesz, amíg egy darázs ott röpköd a feje fölött. Más gond nincs vele, nagyon ügyes, kedves, jó tanuló, bár magától kicsit lusta, és egyelőre nem érdeklik a kütyük. Teljesen normális gyerek.


Tanácsok? :/


2023. jan. 14. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 34 éves férfi létemre is rettegek ezektől...
2023. jan. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Megértem, és átérzem, de a húgom osztálytársai ezért akkor is fognak neki megjegyzéseket tenni, és a tanár is rászól, hogy fejezze be, ha órán repül be egy ilyen dög. Nem értik meg, hogy tényleg ennyire fél.
2023. jan. 14. 18:46
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Én is sokáig féltem tőlük és szintén jelenetet rendeztem, de nekem okom is volt rá, 6 éves korom körül véletlen ráléptem az udvaron egy földi-darázs fészekre, azok megtámadtak, másnapra meg borzalmasan bedagadt a szemem, nem is nagyon láttam pár napig.


A házunk olyan sz2rul van összerakva, hogy csukott ablaknál is bejönnek valahogy ezek a dögök és főleg az emeleten lebzselnek, a szüleim meg egy ideig mindig jöttek összenyomogatni őket, de egy idő után egyre többet voltam itthon egyedül és meg kellett valahogy oldanom ezt a problémát. Aztán hosszú lenne leírni, de a szüleim is sokszor úgy álltak hozzá, hogy lesz+rom, oldd meg és az élet is sorra hozta elém a szituációkat. Pár éve egy kutyás munka során meg már lazán nyúlkáltam a húsok közé, amin hemzsegtek a darazsak és egy sem csípett meg.

2023. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem pont, hogy a tanárnak kéne felnőtt emberként viselkednie, és tudnia, mit jelent, ha valakinek fóbiája van, és hogy a húgod nem jókedvében viselkedik így.


Nekem is volt alsóban fóbiám, szülők szóltak a tanároknak, valamennyi elfogadás volt a részükről, máskor meg nem.

A többi diák viszont b@sztatott érte. De nem panaszkodok,

De épp a felnőtt dolga lenne megérteni, hogy mi ez a helyzet, és a hozzáállásával tanítani a többit.

Ne várja már el egy 8 éves gyerektől, hogy felnőttként viselkedjen. Főleg, hogy egy fóbiánál felnőtt ember is nehezen kontrollálja magát, már ha éppen egyáltalán tudja.


Szóval szerintem szóljatok, hogy volt egy ilyen eset, és egy kis félreértes történt (vagy ki tudja miért ez volt rá a tanár reakciója), hogy azért viselkedett így mert fél az ilyen állatoktól, és hogy ha ilyen van, akkor valószínűleg így fog reagálni. Dolgoztok azon, hogy fegyelmezett tudjon maradni a félelem ellénere, de ez nem egyik napról a másikra történik. Nekem például évekbe telt.

2023. jan. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

*De nem panaszkodok, mert végülis volt egy kompromisszum, nem vedtek túlságosan, de nem is dobtak be a mélyvízbe.

Lemaradt.

Előző voltam.

2023. jan. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Probálj meg olyat játszani vele hogy vannak méhecske barátai akik szeretik öt és azt csinálják mindig mindenben amit a hugod mond nekik. Hátha így sikerűl elérni hogy ne féljen tölűk. Tehát mindig mi9ndenben ö irányitja a méheket és azok mindig hoznak neki valami ajándékot.
2023. jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgyse fog még egyszer berepülni órán. Tök fölöslegesen rugózol ezen. De ha mégis berepülne, majd megint rászól a tanár. Na bumm.
2023. jan. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
33 évesen is félek és sikítok pedig fiú vagyok. Nyáron kint nem is eszek mert mindig jönnek a kajára legutóbb még a leves tál is kiborult.
2023. jan. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Dehogynem fog berepülni. Az ablakuktól nem messze van a bejárat melletti hátsó részhez vezető út. Virágzó fák és bokrok. Ritkán téved be darázs, az igaz, de akkor sem egyszeri alkalom. És ha éppen órán repül be, baromi nem akarom, hogy rászóljon a tanár. Rám is állandóan szólt az osztályfőnököm, hogy maradjak már nyugton, csak egy darázs, de ha az ember fél, és közben mindenki hülyének nézi a teremben, az minden, csak nem önbizalomserkentő, hogy ennyire ledegradálják.
2023. jan. 14. 19:49
 10/13 A kérdező kommentje:
Thunderfairy, az ötletet köszönöm, de ez biztos nem válna be. A húgom kicsi, de nem hülye. És kivitelezhetetlen is. Igazi darazsakkal nem működik, bármi mással meg engem nézne hülyének, hogy hány évesnek nézem őt. Ésszel tudja, hogy nem bántanak, őt meg nem is tudnák, ugyanis jóval előtte fut, mint a nyúl, hogy igazán a közelébe kerülhetnének.
2023. jan. 14. 19:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!