Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alapvetően igaz az, hogy...

Alapvetően igaz az, hogy ismeretlenül minden szituációban magázódunk minden egyéb körülménytől függetlenül? Te magadénak tartod ezt a felfogást?

Figyelt kérdés
Valóban vannak azok a helyzetek, amikor igen. Hivatalos helyeken, vagy az idősebb személy ha nem ajánlja fel a tegeződést, vagy felsőoktatási intézményben tanár-diák viszony stb. De például egymást nem ismerő kisgyermekes szülők is magázódjanak játszótéren, orvosi rendelőben? Fiatal huszonéves vásárlót a hasonló korú eladólány se tegezze a divatboltban? Manapság a munkahelyi policy is megengedi, akkor is, ha ugyanazon cégnél dolgozó kollégák előtte nem ismerték egymást. Ki mit gondol?
2022. dec. 8. 08:37
A kérdező szavazást indított:
Igen, ismeretlenül mindig vagy inkább magázódsz
Nem feltétlenül igaz, az adott helyzettől függ
Inkább tegeződsz ismeretlenül is
15 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Én speciel nem szeretem ha letegeznek vadidegenek.


De más meg a magázódást nem szereti.

2022. dec. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

Én elég rugalmatlan vagyok ezügyben, és sokszor magázódom ott is, ahol a férjem lazán tegeződik a maga majdnem ötven évével is. Ez amúgy amunkánkból jön, én ügyfeles vagyok, ezt szoktam meg, ő meg sportolók között mozog, neki a tegezés a megszokott.

De! Cégen belül már 20 évvel ezelőtt az első munkahelyemen is mindenki tegezett mindenkit vezérigazgatóig bezárólag, és a kisgyerekes anyukák között pedig íratlan szabály a tegeződés, hiszen egyfajta közösséget alkotnak ők ismeretlenül is.

2022. dec. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régen ez volt a szokás, jobban szerettem. Ma már sznte mindenki menőzik a tegeződéssel.
2022. dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!