Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mobilos navigáció nélküli...

Mobilos navigáció nélküli tájékozódás tényleg akkora "szuper képesség" ???

Figyelt kérdés

Egyik haverommal diákként dolgoztunk nyáron Woltnál és mikor kezdtük kérdezi hogy hát neked hol van a mobil?


Mondom zsebemben.


Kimeredt szemmel mondta: "DEHÁT AKKOR HONNAN TUDOD HOVÁ KELL MENNI???"

Hát mondom megnézem előre google maps-en és onnantól már szinte elsőre tudom.


Döbbenten mondja hogy ő ilyet még nem látott soha senkinél, meg hogy ez szuperképesség!!! :D


Azért ez csak nem akkora nagy dolog ugye?



2022. okt. 12. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Haverod kissé szenilis lehet ha néhány utcát nem bír megjegyezni 😅
2022. okt. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem cringe a haverod.
2022. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Bocs te vagy cringe.
2022. okt. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez is egyike azoknak a dolgoknak amikre bárki képes lenne, nem nagy szám, viszont a technológia javulásával nincs rá különösebb szükség.


Kb olyan mint hogy alap értelemmel és egy kis idővel bárki ki tudja számolni hogy mennyi 345*67, de minek, ha van nálad telefon/számológép.

2022. okt. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindenki máshogy van ezzel a tájékozódással. Ez kb olyan mint az éneklés, kell hozzá tehetség is. Én olyan vagyok mint te. Néhány pillantással felmérem merre vagyok, hova kell menni, merre vannak az irányok, égtájak, stb és odatalálok pikk-pakk ahova kell mennem. Nem is félek attól, hogy eltévedek túrázás közben.

Másnak pedig ez nem megy. Anyám is olyan volt, hogy ha megforgatták 180 fokban az utcán, már elvesztette a fonalat és ellenkező irányba akart elindulni. Meg van egy jó barátom is akinek fogalma sincs sokszor, hogy merre van az előre. Képes az M7-esen Siófok és Budapest között elbizonytalanodni fél úton, hogy jófelé megyünk-e.

Mondjuk a neveltetés erre azért még rá tud erősíteni. Ha valaki amúgyis bizonytalan a tájékozódásban és el-el téved, ráadásul még otthonülősnek is nevelték a szülei, sosem mehetett messzebb egyedül a szomszéd háznál, annál ez a probléma hatványozottan jelentkezik.

Nem cringe.

Inkább az cringe aki nem tud énekelni, mégis énekel :D

2022. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szegény haverod ha tudná, hogy mobil kommunikáció nélkül is van élet!

Ne érts félre, - nem a sötét középkort sírom vissza, - de amíg nem 2G, 3G,... 20G, addig tartottak az emberek kapcsolatot egymással. Az internet és a telekommunikáció követhetetlenül gyors fejlődése megadta a kegyelemdöfést a képeslapnak, dísztáviratnak, egyszerű levelezésnek - és még sok mindennek, - de mindezek mellett az emberek "utána jártak a kapcsolataiknak". Akik érdekeltek egy másik embert, azt meglátogatták és beszélgettek. -Sok fiatal már azt sem tudja, milyen egy igazi, tartalmas beszélgetés - a telekommunikációs szokásoknak és az internetnek hála.

És amikor intézményesítve volt a sorkatonaság, - kötelezően bevonultatták a fiatal, (viszonylag) egészséges férfiakat néhány hónapra, tanították "a semmiben létezést", tájékozódást (elsősorban tereptárgyak, tájékozódási pontok, természeti törvények ismeretének átadásával) és gyakoroltatták is.

Az unokáimmal elmentünk kirándulni és tátott szájjal hallgatták - az erdőben barangolva, - hogy mennyi mindenről meg lehet állapítani az égtájak irányát. Úgy néztek rám a témakör felvezetésekor, mint egy űrlényre, aztán játszva átadtam nekik az ismereteimet és nem unták magukat közben halálra.

2022. okt. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, és még nő is. (Állítólag a nőknek nem megy a tájékozódás.)
2022. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj a haverodért, - az ilyen emberek képesek arra, hogy gondolkodás nélkül lemenjenek egy aluljáróba vagy leparkoljanak a Duna medrébe akár egy tankot is! Az igazán jó járműtesztelők ezekből lesznek, mert gondolkodás nélkül teszik, amit a dzsípíesz mond! :DDD
2022. okt. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!