Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan ered ez a fajta berögzü...

Honnan ered ez a fajta berögzülés az emberekben a joggal/büntetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az olyan cikkek/videók alatt,amelyek arról szólnak,hogy például egy drogdílert lecsuktak x évre,tömegével jelennek meg a kommentek,hogy bezzeg a politikusokat nem csukják le,hozzájuk nem mennek,stb. Az ilyen hozzászólásokon rengeteg like van,amiből arra következtetek,hogy sok ember gondolkodik így.

Az ilyen embereket miféle logika vezérli? Értem én,hogy az sokak agyát felkúrja,ha látják,hogy a politikusok milyen cinikusan hazudnak az arcukba vagy amikor az olyan férgek,mint Kaleta meg ússzák nevetséges büntetéssel,de ehhez mi közük van más bűnözők büntetésének? Semmi összefüggés nincs a kettő között,miért kellene más bűnelkövetőknek enyhébb büntetést adni,csak azért mert a politikusok sokszor elkerülik azt? Attól,hogy a korrupt politikusok megússzák és ez igazságtalan(és ez ellen küzdeni kell)attól még az,hogy valaki megszegi a törvényt és lecsukják az igazságos marad. Ugyanígy pl némely adócsalóknál is odaírják,hogy jól tette,a Parlamentben sokkal többet lopnak,stb. Ezek olyasmi idióta berögzülések mint a "és a Gyurcsány jobb volt,, és társai? Most nem kifejezetten a dílereket akarom ekézni,csak általában ilyen cikkek alatt futok bele hasonlókba.



2022. szept. 18. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt általában olyanok alá írják, amiket nem tartanak olyan nagy bűnnek. Pl ha valaki kaját lopott a boltból, vagy egyéb piti dolgot tett.

A díleres példában szerintem az emberek arányérzékét bántja a dolog. Mert tudunk rengeteg drogos politikusról, ezért vicces, hogy másokat meg lecsuknak a drog miatt.

Magyarországon egyszerűen a politika annyira átissza a mindennapokat, hogy az emberek rá vannak kattanva a témára, és mindenről ez jut eszükbe. Ez olyan, mint hogy pl bármilyen random gyerekes kérdés alá beírják, hogy biztos ez is a csokra szült. Vagy bármilyen random jóképűbb, fiatal de vékony közszereplő srác képe alá beírják, hogy ez is biztos b.zi. Annyira utál itt már mindenki mindenkit, de főleg a politikusokat, hogy mindenről ez jut eszünkbe. A magyar nép kezdi teljesen elveszíteni azt a képességét, hogy árnyalatokban gondolkodjon. Erre vagyunk évek óta kondicionálva.

2022. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy nézzük, tény, hogy nincs igazság és nyilván ezt az emberek észreveszik.


Én pont ma gondolkoztam, miközben olvastam, hogy az EU valószínűleg megvonja az összes támogatásunkat, hála a bűnöző politikusainknak.


Pont azon gondolkoztam, hogy pár éve voltak hírek, hogy emberek akik adót csaltak, vagy másokból pénzt csaltak ki, azok konkrétan hosszabb ideig tartó börtönbüntetést kaptak, mint gyilkos bűnözők akik embert öltek.


Miközben a politikusaink konkrétan az egész ország pénzét lopták el. Azaz nem ellopták, mert teljesen "tisztán" leosztották egymás között. Még sincsen börtönben egyik sem.

2022. szept. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan hogy pl:

Van egy rossz,szakadt 20 éves autód,nyilván meglátsz xy aki porche/audi/bármilyen menő kocsival járja a útakat,akkor az mondod hogy "persze neki lehetet"..

Mivel sok politikus,vagy kapcsolatban vannak a felső hatalommal,akkor bámrit megtehetnek...

De amúgy azért ez a érv sokszor mert mivel miért van ilyen esetek mikor:

-Elütötték dózsa györgy utcában azt a 2 ember és a kedves M.richárd alig kapott valamit érte

-Vagy amikor a hülyegyerekek karddal,meg fejszével szalagdoznak a utcán,az nem büntetik meg,de amikor te hordasz egy sima svájci vagy evő bicskát akkor már arra verik a sehajukat a rendőrök "hogy ez 9 centi" meg kkve..

Vagy tipikus érv:Ha ő igen,én miért nem??

2022. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat!
2022. szept. 18. 16:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbálok diplomatikusan fogalmazni:

Ebben az országban eléggé sajátosan értelmezik (át) az emberek a "rám ruházott hatalom" fogalmát, - a hatalommal visszaélést a másodperc töredéke alatt megtanulja, érvényesíti, aki részesül benne. Lényegében eléggé magas az aránya a köztörvényes bűnözőknek, akik "a pult törvényes oldalára születtek", de semmiben sem különböznek azoktól, akik megfékezésére írnak törvényeket, rendeleteket.

A megnyilvánulások pontosan erre utalnak, - mármint hogy "a fejétől bűzlik a hal"!

2022. szept. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha követed a politikát, akkor tudhatod jól, hogy a fidesz rengeteg jogszabályt módosított, hogy a közpénz magánkézbe áramlása legálissá váljon. Tehát az, ami korábban illegális és büntetendő volt (nagyon helyesen!), az most legálissá vált. Pofátlanul szervezik ki a te adódat is Mészáros és Tiborcz féléknek ahelyett, hogy utak, egészségügy és oktatás épülne belőle (amire hivatalosan befizeted az adódat, ugye). Ha ez szerinted nem bűnözés, akkor nem tudom... persze, ha a diktátor önkényesen csavargatja a jogszabályokat, akkor persze az jogilag legális lesz, de rohadtul embertelen, etikátlan, gyalázatos, és minden rossz...


De a választáson pedig az emberek erre szavaznak. Ez a legnagyobb szégyen, hogy ennyi hülyével kell együtt élnünk, akik ezt akarják, megszavazzák.

2022. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon is bűnözésnek tartom,de ezt nem is tagadtam a leírásban.
2022. szept. 18. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor ennyi a válasz, hogy az emberek nem a jogszabályokat bújják azért, hogy eldöntsék, mi számít bűnesetnek. Inkább a józan eszükre, és félinformációkra hagyatkoznak
2022. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!