Miért van Magyarországon egy berögzült politikai állapot?
Ez nagyon sok országra igaz, viszont most a hazai emberektől kérdezem.
Miért van az hogy valaki vagy csak
"Fanatista hazafi aki szerint Isten kiválasztott népe a magyar",
"Meleg imádó liberális Gyurcsány párti"
"Kommunista, munkanélküli zöldek"
"Keresztény berögzült kormány párti"
lehet.
Miért nem lehet valaki szimplán középen?
Pl:
Ha én egy hívő, NEM vallásos ember vagyok aki egyet ért a környezet védelemmel, de NEM megy fákat ölelgetni és tudja hogy az atom energia teljesen biztonságos és a leghatékonyabb energia forrás.
Egyetért a kormány bizonyos döntéseivel, de nem kormány párti és nem támogatja a szocializmust, de helyesli a szociális hálót.
Ezen felül nem szereti a melegeket, de ember számba veszi őket.
És mondjuk még egy kicsit hazafias is de ismeri Magyarország hibáit és nem vakon fényezi.
Az egyszerűen nem létezik.
Ni9cs berögzült állapot. Folyamatosan változik, és a pártok (néha sajnos) folyamatosan pozicionálják magukat a társadalmi igényeknek megfelelően.
Az hogy neked nincsen egy különjáratú személyre szabott párt ami megfelel az peh. Nekem sincs. Nekem is abból kell választani ami van
Indulhat bárki a választáson! Ha nincs elég női jelentkező, nem a választók hibája, hogy kevés a női képviselő,,,,
És arról most ne is nyissunk vitát, hogy azok is milyenek... :-))))))
Mondom ezt nőként!
A Kádár-rendszerben szocializálódott tömeg nagyon egysíkú, fekete fehéren lát sok mindent, sokan a Jobbikot még mindig nácinak, a Fideszt demokratáknak látják.
Példák:
- Aki templomba jár, az csakis fideszes lehet.
- Aki szidja a kormányt, az biztos budapesti.
- Aki szerint Magyarországon a migránskérés túl van tolva, az arabokat akar ölelgetni.
- A momentumosok mind belpesti drogos meleg magyarellenes szdsz fattyúk.
- Az összes cigány fideszes, buszoztatják őket.
- A nyugdíjasok Erzsébet utalvány és krumpli miatt a lelküket is eladták.
- Az egyetemista fiatalok között nincs kormánypárti.
Nincs olyan, amit kérdezel. Csak vannak harsány emberek, akik másokat utánoznak nagy hévvel és ellentmondást nem tűrően.
A normális emberek ezekben a hőzöngésekben nem szoktak részt venni, ezért úgy látod, mintha nem is lennének. Pedig nagyon sokan vannak.
Kérdező, ahogy írták, a politika folyamatos változásban van. A fidesz-kdnp-n kívül mostanában nincsen olyan párt amelyik ne változott volna hatalmasat csak az elmúlt parlamenti választás óta. Mindegyik párt más vezetőkkel, más szövetségesekkel indult utána az EP és Önkormányzati választásokon is.
Attól, mert sok ember van akinek megfelel az a párt akire szavaz még nem igaz hogy berögzült lenne a politikai állapot.
Ha elmész az étterembe de nem szereted csak a disznó meg csirkehúsos ételeket, akkor attól mert mindenhol ugyanazt rendeled még nem lesz igaz hogy az éttermek, étlapok között nincs változás, vagy akár hogy ugyanabban az étteremben ne lenne az évek során folyamatosan változó az étlap.
A választók egy része megszokásból szavaz a pártjára - nekik mindegy mi történik, csak a neve számít és mellé X-elnek. Egy részük az utolsó pillanatig hezitál - ők azok akik hol erre hol arra szavaznak. De a legnagyobb rész az aki határozottan szavaz a pártjára.
Nézd meg a választásokat! 2010-ben 45 párt vagy szervezet állított jelölteket, 2014-ben meg 94, 2018-ban 105. Folyamatos a változás, a szavazók viszont nem ennyi felé szavaznak arányosan, hanem a legismertebb szervezeteket támogatják a legtöbben.
De másik oldalról. Hol an ma már az mdf, amelyik az első kormányt szinte egyedül adta? Hol van az szdsz, amelyik 3 cikluson volt kormányon? Mi lett az Együtt nevű szervezettel, a jobbik hova csökkent csak ebben az utóbbi pár évben?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!