Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy kezeljem a barátnőmet?...

Hogy kezeljem a barátnőmet? Első kapcsolatom.

Figyelt kérdés

27-28 évesek vagyunk. Legutóbbi szituációt leírom. 5 napig lázas voltam, majd antibiotikumot szedtem 3 napig. Nagyon nagyon rosszul voltam, legyengülten, ingerülten, majd rájött egy tüszős mandulagyulladás. Az antibiotikum teljesen kikészített, émelyegtem, hasmenésem is volt, égett a gyomrom.

Minden nap telefonon beszéltünk, mondtam neki hogy sajnos nem javulok, csak máshogy rossz. Mondta, hogy a savra ők azt szokták, hogy ecetes vízbe raknak szódabikarbónát és azt megisszák. Ezt levezettem neki, hogy miért nincs értelme: a szódabikarbóna még működik is, de mivel a savval szén-dioxidot hoz létre, félő hogy a savas gyomortartalom feláramlik a böfögések miatt a nyelőcsőbe és csak még jobban begyullasztja. Azt, hogy ecettel kell összekeverni meg abszolút nem tudtam hova rakni, mindegy is.


Olyan tüneteim is voltak, hogy forróság jött rám, volt hogy egész éjjel izzadtam. Lázam a végén már nem volt, de úgy érzem mintha forró lennék és melegem van. Ekkor mondta, hogy ezt ők "belső láznak" hívják. Soha nem hallottam ezt a kifejezést, rákerestem. Mondom ez hülyeség, ezt a megnevezésre értve, mert semmi köze a lázhoz és ezt több helyen alátámasztják. Inkább pszichésen érez az ember forróságot különböző okok miatt.


Aztán tegnap dolgoztam, este beszéltünk, de valahogy nem nagyon akart beszélgetni. Én is fáradt voltam és inkább mentem aludni. Ma is dolgoztam, estefelé felhívtam megint. Kinyögte nagy nehezen, hogy egész nap sírt, rossz a kedve, mert hogy ezekkel én őt megbántottam, hogy minden amit mond, hülyeségnek tartom. Nem lehet velem beszélgetni ha fáradt vagyok, ha beteg vagyok, így "az idő 95 %-ában nem is lehet velem beszélgetni".


Nem tudom kezelni ezt a helyzetet, csak elszomorodok. Még mindig beteg vagyok és érzem a mellékhatásokat, erre ő még lelkileg is ilyeneket mondogat nekem. Mit mondjak?


2022. szept. 17. 20:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#11 Az almaecetes-szódabikarbónás víz nem segítség, ha te nem tudod megérteni, azzal nem tudok mit kezdeni. Én szeretem kifejteni a véleményem, részletesen. Ha viszont ez így folytatódik, az lesz hogy nem mondok többet soha semmit, vagy szakítunk.
2022. szept. 17. 21:34
 12/20 anonim ***** válasza:
67%
Jobban jár ha vége
2022. szept. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
9%

Egy pofon nem old meg semmit!

Ne tedd!!!

2022. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
szerintem ezt hagyd... magyarázkodhatsz, hogy szrul voltál, meg lázas, és nem volt türelmed kedves óvóbácsi módjára elmagyarázni, de ha tényleg ekkora az értelmi különbség, a továbbiakban tényleg vagy csendben szenvedsz, vagy hallgatod a hisztijét ha meg mersz szólalni.
2022. szept. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
86%
Ez azert eleg szelsoseges gondolkodas kerdezo, nem csak ez a ket megoldas letezik. Nem csak a szakitas, vagy a teljes csendben maradas letezik. Megoszthatod a velemenyed ugy is, hogy azt nem banto formaban teszed. Egy kapcsolat kompromisszumokrol szol, neha neked is engedned kell. Ha neki rosszul esik, hogy mindenrol velemenyt mondasz, akkor kicsit fogd magad visszabb.
2022. szept. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Délután mondtam neki szedje össze magát, most este beszéltünk, sikerült!
2022. szept. 17. 22:59
 17/20 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, az életben mivel foglalkoztok?

Mármint mi a szakterületetek a barátnődnek és neked?

2022. szept. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

Szódabikarbónas-ecetes vízet, amióta az eszemet tudom használjuk és beválik gyomorégés, hányinger esetén. Pár embernél is bevált, akinek véletlenül ajánlottam.

36 éves nő vagyok, 10 éve házas, a férjem semmilyen otthonról hozott praktikába nem halt még bele és ha hülyeségnek is tartotta, nem kezdett el megalázóan a tudományról beszélni, mint ha valami fogyatékos lennék. Nem lett volna egyszerűbb azt mondani, hogy sajnos neked ez nem vált be, a plusz sav neked nem segít, de kedves tőle.

Alapvető kommunikációs gondod van. Neked!

Szedje össze magát??? Ő?

Te szedd össze magad!

Az én párom lennél már helyre raktalak volna.

Egy önelégült majom vagy, reméljük csak rosszul kommunikálsz, imponálni akarsz az okoskodással, és nem fogott ki szegény lány egy nárcisztikus bántalmazót, aki miatt hosszú távon csendben tönkremegy.

2022. szept. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
42%

Nekem is refluxom, ill. túlzott savtermelésem van, egy időben én is szódabikarbónáztam. (1 kanál szb, rá egy pohár enyhén citromleves víz).


Mandulagyulladás esetén viszont eszem ágában sem lenne ilyen ecetes sz1rokkal kísérletezni...

2022. szept. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
18 ne sírj
2022. szept. 19. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!