Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szabaduljak meg a...

Hogyan szabaduljak meg a gátlásaimtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan adjam önmagamat. Úgy érzem bizonyítanom kell az embereknek, hogy érek valamit. Amikor valaki mond egy viccet, félek nem nevetni mert megbántom, amikor edzésen vagyok valamiért felpróbálok vágni amikor valaki új jön hozzánk és persze, hogy bénázom. Általánosba mindig én voltam az osztály bohóca, és hiába próbáltak vigasztalni a haverjaim, hogy némelyik is így érezte. Nagyon nem segített. Úgy éreztem, hogy csak így kedvelhetem meg magamat mert vagy unalmasnak mondanának vagy azt, hogy nincs humorérzékem. Példa: Általánosba geográfián volt valami téma, valamit nem tudtak az osztálytársaim és nevettek a tanárral együtt, és amikor engem kérdeztek ahelyett, hogy azt mondtam volna, hogy "nem tudom", mint egy normális ember inkább azt mondtam, hogy "mivan?". Mármint olyan értelemben mintha nem hallottam volna a kérdést. Szánalmas


Lehet, hogy nem volt valami világos ez, de csak ezt tudom felhozni példának. Nyilván tudom, hogy megfelelési kényszer és voltam pszichológusnál is,(suli pszichológus) de nyilván az önbizalmamon akart javítani. Aki volt pszichológusnál, tudja, hogy ilyen mintát mutat érzelmekről és hány százalékban érezted ezt, mit éreztél. Ennek egyáltalán mi értelme? Min változtat az ha meg tudom magyarázni vagy tudom milyen mértékben érzek egy adott érzelmet? Nagy segítségre lenne tőletek szükségem, szóval kérlek segítsetek. 🙏


Jó lenne az a képesség, hogy ne kelljen megfelelnem embereknek, és legyek önmagam.


2022. aug. 18. 19:58
 1/1 anonim ***** válasza:
77%

Emlekeztetsz magamra a leírásod alapján.

Én pl sose találtam a helyem közösségben.


Egyet tudok javasolni: jeffree e. Young fedezd fel újra az életed című könyve.

2022. aug. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!