Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehet olyan ember aki...

Mit tehet olyan ember aki szociális analfabéta felnőtt létére?

Figyelt kérdés

Itt vagyok 26 évesen, és alig van emberi kapcsolatom, haverom van egy pár de velük se járok össze túl sűrűn, barátnőm meg soha nem is volt, és szerintem az önbizalomhiányon túl ebben sokat "segít" az is hogy borzalmasak a szociális képességeim, ennek köszönhetően hiába vagyok szerény, barátságos és nyitott, hiába közelítek mindenkihez jóindulattal, az jön ki a végén hogy a meglévő kapcsolataim is leépítem mert túlságosan nyomulósnak tűnök vagy nem jól reagálok le dolgokat, és így tovább. Hiába a jó szándék, nem hogy előrébb nem vagyok, de a maradék emberi kapcsolataim is rombolom akaratomon kívül. Köztük nagyon fontos emberekkel is ment tönkre kapcsolatom amiatt mert elegük lett belőlem, de erre mindig utólag jövök rá sajnos, akkor és ott sose.

Ezen szeretnék változtatni, de nem tudom lehet-e ennyi idősen egyáltalán, és ha igen akkor mit és hogyan. Volt haverok, egyetemi csoporttársak, gimis osztálytársak és a kiszemeltem is ezért távolodtak el tőlem, én pedig nagyon unom már ezt és szenvedek tőle hosszú évek óta.

Ui. pszichológust meg hasonlókat NE ajánljatok, egyrészt voltam és semmire se jó, másrészt nem orvosi segítség kell, nem őrült vagyok csak magányos és szociálisan alkalmatlan.



2022. aug. 17. 01:12
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

A szociális képességeid csak akkor fognak fejlődni, ha használod azokat.

Vagyis menj emberek közé, próbálj barátkozni. Az elején biztos sete-sután megy, de majd belejössz. Ugyanez vonatkozik a partnerkeresésre is.

2022. aug. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

"Ui. pszichológust meg hasonlókat NE ajánljatok, egyrészt voltam és semmire se jó, másrészt nem orvosi segítség kell, nem őrült vagyok"


Ott kezdődik a probléma, hogy szerinted csak őrültek mennek szakemberhez. Aztán csodálkozol hogy 26 évesen nincs értelmes emberi kapcsolatod.


"Elüldözni" mindenkit, még egy haveri szintet sem fenntartani jóval mélyebb gondokra utal, mint "gyenge szociális képességek". Foglalkozni kéne vele normálisan és rájönni mi az oka, az önbizalomhiányod miből fakad, hogyan tudod javítani.


Mivel ezekre sz-rsz rá, ezért felesleges bármit is tanácsolni, valójában nem akarod megoldani a helyzetet.

2022. aug. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
En 40 eves vagyok es barataom se volt sose
2022. aug. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!