Az ismert idézet szerint: "Zene nélkül mit érek én?..." Ha elhagyjuk a világból a zenét, annak minden típusát, miben lenne más az életetek? Zene nélkül mit értek?
Sziasztok!
Nyilván félig-meddig hipotetikus a kérdés, de tegyük fel:
Nincs semmilyen zene, semmilyen formában.
Nincs klasszikus, pop, rap, rock stb. semmilyen.
Miben lenne más az életetek, ha semmilyen zene nem létezne?
(persze van a kérdésnek egy olyan vetülete, ami igenis nem hipotetikus, de ez maradjon manifesztálódva)
Előre is köszi a válaszokat! Ha megírjátok a nemeteket és hogy mely korcsoporthoz tartoztok, az még értékesebbé tenné az általatok leírtakat!
Várok minden választ!
Suliban nekunk az enekfuzet elejére fel kellett irni "zene nelkul nincsen teljes ember"
Én az ember fejlodes tan oldalárol tudom csak megfogni a témát.
A zene alapja a ritmus.
Az egesz vilagunk egy ritmushalmaz. (Nappal ejszaka nappal ejszaka, vagy a szivdobogás, vagy ahogy gyalogolsz, es a beszéd maga is)
Már a magzat érzi ahogy anya gyalogol ritmusban. Már magzatkorban a ritmus hat az emberre.
Aztán csecsemo ringatassal alszik el legkonnyebben.(ujabb ritmus)hintazassal fejlodik az egyensulyérzék is. Azzal meg a logikai gondolkodás is.
Agyi idegpályák fejlodese is ritmusokon alapszik.
A beszéd. Kezdetben csak a ritmusát ertik. A)Ratatatta. B)Raaa taaa taaa. Az elsoben idegesebb a hangnem, az utóbbiban megnyugtato. Az elso harag düh, az utobbi szeretet.
A beszéd alapja is a ritmusérzék. A beszéd is egy ritmus.
Az embereknek kulonboző a hangszintje. A baba felismeri az anyja hangját szuletés napján is azonnal, amit végig hallott a pocakban.
Az anya dúdol énekel ringat.
A zene mérhetetlenul rengeteget segit abban hogy a ritmusérzék is tökéletesedjen mégjobban. Ugyanis ez kell a beszédhez is eleve, a gondolkodást is meghatározza pl logikai készségeket is, egyensulyerzekelést, járást, mozgást, mindent.
Az egész bolygonk is ritmikus. Minden nap 1 kör ujra es ujra. Evszakok mindig ugyanugy váltakoznak ugyanabban a sorrendben. A szivnek is üteme van. A lélegzetnek is.
Az órának is.
Minden napodnak is.
És rendszer van mindenben a ritmus által. Es mindenki ugyanarra a ritmusra jár mint a katonák az órák által.
A zene is kizárolag egy földi ütem. Az emberiség csak ritmusban képes élni(szív, járás, légvétel)és valamiért szereti a ritmust. A baba ha ringatják, az emberek a zenét.
Én gyerekként nem is hallgattam zenét. Irritáltak. 16 éves korom után kezdtem, de akkor sem nagyon, majd volt egy korszakom, amikor az összes addig kihagyott külföldi slágert meghallgattam. Tetszett, de most megint egy olyan korszakom van, amikor nem hallgatok, mert nincs mit.
Amúgy a zenehallgatás nálam nem ott kezdődik, hogy beállítatlan fos hangszóróból jön a recsegő hang. Nekem a zenehallgatás minőségi időtöltés, és mindig jó minőségű fülessel teszem. Ezzel mást sem zavarok és a lehető legjobban hallhatom a zene minden apró mozzanatát (már ha nem egy túlvezért okádék, ami manapság nagyon jellemző).
9.1-es és hasonló térhangzású otthoni mozim nincs, szóval az nem pálya.
Látom, sokak számára elég eltérő az, amit a zene jelent.
Kedves 9-es: mi okozza ezt a függőség állapotot? Ha gondolod, nyugodtan írd meg privátban, ha nem szeretnéd itt kiírni.
Látom, azért vannak, akik alig függenek a zenétől. Őszintén, én hasonlóképp meg tudok lenni zene nélkül, kb észre se venném, ha nem lenne zene. Sőt!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!