Csak számomra érthetetlen, hogy olyanok is sikeresek tudnak lenni az életben, akik egyáltalán nem tudnak helyesen írni?
A 10-es marha jól leírta, összefoglalta. Kb ugyanez a tapasztalatom és a véleményem. A kérdező által feldobott jelenséget tapasztalom én is. Van olyan rokonom, aki gyerekkorában se írni, se számolni nem tudott, meg is bukott, majd egy szakmunkásképzőt ki kínlódott valahogy. Ma cégtulajdonos, milliomos.
Sokkal többet számít a haverkodás, kapcsolatok építése, az érzelmi intelligencia. Ez azért fontos, hogy a másik, sikeres emberek, szeressenek veled egy légtérben tartózkodni, szeressenek veled beszélgetni, ha adódik valami, te juss az eszükbe.
Ha valaki okos, művelt, de nem túl kellemes társaság, a többi ember kerüli majd, mert a saját butaságára emlékezteti. Szimpatikusnak kell lenni és nem szabad kérkedni a tudással, műveltséggel, helyesírással, mert ellenérzést szül.
Ezt a köznyelv nyalisnak, nyalizóknak hívja, valóban az, ha tulzásba viszik, vagy nincs mögötte tudás. Nem véletlen hívják érzelmi INTELLIGENCIÁNAK. Akinek magas az EQ-ja, azt a többi ember keresi, vele akar dolgozni, vele akar üzletelni, mert mivel kedvelik, felruházzák olyan jó tulajdonságokkal, amikkel nem is rendelkezik. Ezekre mondják, hogy jól eladja magát, jéghátán is megél, stb, te is ismersz biztos ilyen kifejezéseket.
Ez nem igazán függ a helyesírástól.
#10-11:
"Elvégre az anyanyelv anyanyelvi szinten való elsajátítása és alkalmazása nem követelmény"
Azért azt szögezzük le, hogy a helyesírás (amiről a poszt szól) nem a nyelv része, aki nem tud helyesen írni az attól még tud(hat) magyarul. Sőt, aki egyáltalán nem tud írni (analfabéta), általában az is "anyanyelvi szinten" tudja az anyanyelvét.
Egyéb dolgokra esetleg következtethetünk belőle – pl. iskolázottság, műveltség-olvasottság, intelligencia, memória stb. –, és aztán a következtetésünk vagy igaz, vagy nem... De speciel az anyanyelvét valószínűleg jól tudja, akkor is, ha teljesen rossz a helyesírása.
Lehetséges, hogy nem olyan választékosan fogalmaz, szűkebb a szókincse, bicskanyitogató a stílusa, tájszólása van, tájnyelvi szavakat használ, stb. – de ez mind nem jelenti azt, hogy rosszabbul beszéli az anyanyelvét, mint te vagy én...
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!