Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ér valaki attól többet,...

Miért ér valaki attól többet, ha eljegyezték már, férjhez ment, vagy gyereket szült?

Figyelt kérdés
Nem egy ismerősömön veszem észre, hogy amióta eljegyezték, férjhez ment, vagy gyereket szült, utána elkezdenek másképp viszonyulni hozzám. Lenéznek meg beszólogatnak, hogy én mikor akarok, engem miért nem jegyeztek még el meg ha valamiért mondom, hogy nagyon fáradt vagyok (teljes munkaidő mellett járok egyetemre) akkor leszólnak, hogy jaj hát mitől, mikor nincs is gyerekem. Van olyan ismerősöm, aki már szóba sem áll velem azóta, hogy férjhez ment. Tényleg ennyivel kevesebbet érek csak azért, mert nekem nem úgy sikerült az életem, hogy már 27 évesen legyen férjem meg gyerekeim? Soha nem viszonyultam úgy hozzájuk, hogy féltékeny lennék, mindig együtt örültem velük meg gratuláltam nekik és a gratulációra volt mindig ez a válasz, hogy jaj hát és neked még miért nincs.

2022. máj. 23. 18:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Hol van ebben a lenézés? Szerintem te képzelsz ebbe túl sokat.
2022. máj. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Arról kizárólag te tehetsz, hogy neked milyen barátaid vannak. Próbálj meg más szempontok alapján választani barátokat, mert valahol itt lehet a gond. Ne alapból a környezetedben keresd a hibát. (ahogy a legtöbb ember teszi)
2022. máj. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem mindig támadás ha valami olyan témáról beszélgetnek veled, ami neked kellemetlen.
2022. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Igen, kevesebbet érsz.Az ország, vagyis a kormány nézete szerint.Sőt, az a nő kimondottan bűnös, aki tudna szülni gyereket, de nem teszi..helyette csak tanul meg tanul.

Úgyhogy ha jót akarsz magadnak akkor kezd el potyogtatni a gyerekeket.40 éves korodig még fél tucat belefér :)

2022. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A hangsúlyból azért érezni, hogy szimplán csak érdeklődik valaki, vagy sugárzik belőle a lenézés. Sajnos én az utóbbit tapasztaltam. A beszólásokból amiket mondogatták abból is lehet következtetni rá, hogy lenézés miatt van még felsőbbrendűnek gondolják magukat amiatt, hogy van már vőlegényük, vagy férjük, vagy gyerekük. Pl nem hiszem, hogy az ilyen válsz, hogy "jaj, hát kifogás mindig van annak akit nem akarnak elvenni" nem lenézés meg rosszindulat arra a válaszomra, hogy én szeretném előbb befejezni az iskolát meg pár évig dolgozni, hogy legyen mire alapozni, ha gyerekem lesz és ne csak a férjemtől várjam el, hogy el tartson engem is meg a gyereket is.
2022. máj. 23. 19:25
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

5# Kérdező, picit vigasztaljon vagy borzadj el, ahogy jól esik..

Pár éve szülőin rámkattant egy férj, egy apuka de olyan szinten hogy levakarhatatlanul bombázott, emailekkel, "spontan" összefutásokkal az iskola előtt stb.

Kíváncsiságból rákerestem a feleségére és azt láttam hogy a csaj hatalmas nagy arccal, büszkén írogatta, egyértelműen a többi nőismerősének a bosszantására (kontextusból látszott) hogy így a FÉRJEM, úgy a FÉRJEM, a FÉRJEM.. FÉRJEM.. FÉRJEM...


Én még jót nevettem. A férje a kis sunyi.....

2022. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Én meg jót nevettem. A férje a kis sunyi.....aki más nőket hajkurász.

Nesze neki FÉRJ 😂

2022. máj. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Hát valószínű érezte ott az asszony hogy gond van. Az ilyesmi arra vall, hogy próbálja magát meggyőzni, önigazolást keres, nyugtatja magát hogy jó az élete.De valójában meg pánikol, mert tudja hogy egy nagy rakás sz.r az egész.És sokan így vannak ezzel...

Régen ez volt az élet rendje, és az élet értelme is, hogy egy nő fiatalon menjen férjhez, és neveljen gyerekeket,erről szól az élet. Ez az elv a mai napig kitart valamilyen szinten, és sokan a társadalmi nyomás miatt állapodnak meg és vállalnak gyereket.De már akkorát változott a világ, hogy a legtöbb embernek teher egy kötött kapcsolat, és egy család is.És megbánja legbelül, mert sokkal jobban élvezte azt az időszakot, amikor élhette világát ahogy csak akarta, senkiről se kell gondoskodnia, senki felé nem tartozik felelősséggel...se férj felé,se gyerek felé, vagy fordítva feleség és gyerek felé.

2022. máj. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából az egyik ilyen ismerősöm, aki még beszólt, hogy miért nem mentem még férjhez, ő meg 1 évig se volt házas és már el is váltak. De azóta meg arról osztja az észt, hogy minél hamarabb kell másik 😂
2022. máj. 23. 19:51
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként én szeretnék majd családot, csak nem arra akarom alapozni, hogy semmi pénzem, semmi végzettségem ne legyen és csak a férjem tartson majd el, mert én ezt nem érzem korrektnek. Nyilván az más, ha valaki önhibáján kívül kényszerül olyan helyzetbe, hogy csak a férfi ad minden alapot meg, de ha valaki csak elvárja, hogy a szülők meg a férje mindent a feneke alá tegyen ingyen, én azt önzőségnek érzem.
2022. máj. 23. 19:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!