Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok jobban odafigyelnek...

A gazdagok jobban odafigyelnek a pénzre mint a szegényebbek?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm, teljesen más körülmények között élnek.

Mindkettőnél voltam/aludtam már,isnerem a szüleiket.

Megfigyeltem, hogy a gazdagabb barátnőm és szülei sokkal jobban odafigyelnek a pénzre. Figyelik az akciókat, tudatosan vásárolnak és 90%ban ez a barátnőm ilyen nagyon márkás cuccokban jár,de főleg csak olyanban amin alig látható a logó.

A másik barátnőm panelban lakik a szüleivel. Ő meg az ellentéte. Elszórják a pénzt mindenfélére és a hónap 2.felében már sose tud eljönni velünk kajálni vagy ilyesmi,mert nincs pénzük. Neki 2-3 ilyen márkás cucca van,de azon hatalmas logók,minták,hogy lehessen jól látni,hogy az milyen márka.

Én valahol a kettő között vagyok,van pénzünk,de közel sem annyi mint az előbbi barátnőmnek,viszont nem is panelben élünk és nem szokott elfogyni a pénz.

Ti is tapasztaltátok, hogy az akinek van pénze nem kérkedik vele, nem mutogatja a cuccait, de az akinek nincs annyi,vagy pl "újgazdag", mindig próbálja mutatni hogy neki mennyi van (már amíg kitart a pénze)? És pl képesek a fizetésük felét pár márkás cuccra költeni,csak hogy megmutassák,hogy ők is tudnak (pedig nem tudnának ilyet venni) és aztán nincs mit egyenek.

Ez miért van? Nem érzik,hogy gáz?

17L



2022. márc. 20. 14:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 Igazad van abban amit írsz általánosságban.Viszont én a kérdező konkrét példáira reagáltam csak igazából.
2022. márc. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
#10 Na, de aközött hogy valaki vesz egy db mondjuk 20 ezres pulóvert és minimum 5 évig rendszeresen használja, meg a 2 évig használatos 500 ezres telefon közt üvöltő ám a különbség.Az az ember az valahogy sehol sem gazdag a szemembe , aki koldusbotra jut, ha vesz egy normális ruhadarabot(ami drágának sem számít manapság).Tényleg, amúgy a kínaiban sem lehet már 10 ezer alatt pulóvert kapni.
2022. márc. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Akinek saját bejáratú kertészei vannak, rendszeresen kaját rendel főzés helyet, az szerintem nem a "minden fillért fogjunk meg" kategória. Biztos vannak spórolósabbak is, de a többség azért nem él puritán életmódot.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem bánnak tudatosan a pénzükkel, de ne legyenek illúzióid. Attól, hogy nem néznek a pénztárca fenekére és határt szabnak a luxusnak, még bizony vesznek luxuscikkeket és igénybe is vesznek kényelmi szolgáltatásokat. A csirkefarhát és szalámi akció pedig hidegen hagyja a többségüket szerintem. Aki gazdag, az nem a spórolás miatt vált azzá, hanem a felfutott vállalkozása értéke és az abból kivett haszon nagyságrendje miatt. Ez pedig szerintem független attól, hogy az illetőnek a vállalkozás előtt milyen telefonja volt és mekkora méretű volt a logó a húszezer forintért vett pulóverért. Persze sokat számítanak a költekezési szokások. Van aki havonta egymillió forintot keres és úszik az adósságokba. A minimálbért kereső pedig el nem tudja képzelni, hogyan képes valaki ilyesmire. Az egymilliót kereső pedig azt nem tudja elképzelni, hogy egy világsztár hogyan mehet tönkre anyagilag, aki még többet keres.

2022. márc. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!