Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagok jobban odafigyelnek...

A gazdagok jobban odafigyelnek a pénzre mint a szegényebbek?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm, teljesen más körülmények között élnek.

Mindkettőnél voltam/aludtam már,isnerem a szüleiket.

Megfigyeltem, hogy a gazdagabb barátnőm és szülei sokkal jobban odafigyelnek a pénzre. Figyelik az akciókat, tudatosan vásárolnak és 90%ban ez a barátnőm ilyen nagyon márkás cuccokban jár,de főleg csak olyanban amin alig látható a logó.

A másik barátnőm panelban lakik a szüleivel. Ő meg az ellentéte. Elszórják a pénzt mindenfélére és a hónap 2.felében már sose tud eljönni velünk kajálni vagy ilyesmi,mert nincs pénzük. Neki 2-3 ilyen márkás cucca van,de azon hatalmas logók,minták,hogy lehessen jól látni,hogy az milyen márka.

Én valahol a kettő között vagyok,van pénzünk,de közel sem annyi mint az előbbi barátnőmnek,viszont nem is panelben élünk és nem szokott elfogyni a pénz.

Ti is tapasztaltátok, hogy az akinek van pénze nem kérkedik vele, nem mutogatja a cuccait, de az akinek nincs annyi,vagy pl "újgazdag", mindig próbálja mutatni hogy neki mennyi van (már amíg kitart a pénze)? És pl képesek a fizetésük felét pár márkás cuccra költeni,csak hogy megmutassák,hogy ők is tudnak (pedig nem tudnának ilyet venni) és aztán nincs mit egyenek.

Ez miért van? Nem érzik,hogy gáz?

17L



2022. márc. 20. 14:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Szimplán azok maradnak hosszú távon is gazdagok, akik igen. De teljesen mindennapos dolog hogy valaki komolyabb penzhez jut, és úgy elpocsékolja, hogy még kevesebb marad neki a végére mint amije előtte volt.
2022. márc. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Egyik az hogy folyamatosan van bevételük, ilyen pl a vallalkozok.

A masik pedig pont meg tudnak elni beloluk, jo fizeto allasuk van.

2022. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Határozottan igen a válasz, pont ezért gazdagok.


[link]


Nincs az a pénz, amit ne lehetne elszórni, pontosan ezért szükséges a tudatosság.


Az emberek viszont hajlamosak tárgyak alapján besorolni az embereket anyagi helyzetbe. Attól mert valaki egy Bmw-ben ül, az nem feltétlen jelenti azt, hogy ő gazdag, éppenséggel lehetséges hogy hitelben úszik. Míg ülhet a buszon olyan is, akinek 100 milliója van a bankban. Nincs a kettő között összefüggés, csak az emberek gondolják így.

2022. márc. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Én is ezt látom az egyik ismerősömön. Nem keresek rosszul, de ő 2x annyit keres, mint én. Ennek ellenére nekem 2x annyi pénzem van, mint neki.


Én sem ülök a pénzen, de tudatosan havi 50.000 forintot félreteszek, mégis marad pénzem normális kaját venni, ruhát venni, szórakozni stb.


Neki meg valahogy sosincs pénze egy kávéra sem.

2022. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
59%

"Figyelik az akciókat, tudatosan vásárolnak"


Csak erre reagálnék így hirtelen.Spórolni is csak sz tud, akinek van miből.

Én például szerencsére megengedhetem magamnak, hogy nagyon akciós termékből betárazzak, esetleg akkor vegyek meg egy drágább terméket, mikor nagyon le van árazva, mert van miből megvennem.Ezáltal sokat spóroltam a teljes árhoz képest.


Viszont akinek nagyon kevés a pénze, az nem engedheti meg magának, hogy betárazzon akciós termékekből, esetleg vegyen egy -30%al leárazott elektronikai cuccot, hiába éri meg.Kénytelen akkor venni, mikor a régi tönkrement teljesen, akkor is, ha éppen teljes áron van.


A panelos barátnődék meg valószínűleg nem elszórják a pénzt, csak megveszik amire szükség van, aztán elfogy a pénzük.


A gazdag barátnőid családja meg látszólag spórol, de a valóságban csak több pénzük van, mint amennyi az alapvető szükségleteiket fedezi.

2022. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem mind, a szegények épp, hogy több esetben jobban megfogják a költekezést.
2022. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Ugy van! A szegényeknek nincs mire odafigyelni!
2022. márc. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Az én qrva gazdag barátnőm olyan fukar, hogy az már betegség. Ha nála alszom, akkor minden márkás sz@r van, de kaja, pia nagyon módjával. És olyan kiszámított ridegség, megfagy az ember lelke. Sznobok ezerrel.

A csóró csajoméknál meg azt érzem, hogy szerető emberek, megnyílnak és jól érzem magamat velük.

Én igen jól el vagyok eresztve, de nem kérkedek vele, ők sem tudják igazán hogy mim van. A csóróbbékhoz mindig tele kézzel megyek, a gazdaghoz meg sz@rt sem érő látványossal.

2022. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
32%

Hogy a ruhákról is szóljak.A márkás ruha általában(nem mindig), de valamivel jobb minőségű, mint egy tényleg atom olcsó márkátlan.

Ezért nem feltétlen spórol az, aki az ócska olcsó márkátlant veszi, mert hamarabb tönkremegy, hamarabb kell cserélni.

Itt jönnek a képbe a közepesen márkás-márkás ruhák.

Az olcsóbb márkáknál fordulnak elő a nagy logók, a luxus kategóriásnál és a prémium márkáknal pedig a kisebbek.

Szóval a lényeg.Pl. egy adidas pulcsi jó minőségű, de azokon nagyobb szokott lenni a márkajelzés, mint mondjuk egy Hilfiger vagy Ralph Lauren pulóveren.

A különbség árban csak egy "elhanyagolható" 20-30-40 ezer Ft...

Hát nem csoda, hogy a szegényebb barátnőnek csak az olcsóbbra futja, a gazdagnak meg a sokkal drágábbra.Azt ne gondold már, hogy a szegényebb barátnő nem akarna esetleg drágábbat venni.Akarhat ő, csak nem tud.


Szóval összegezve a kérdésed, nincs semmi meglepő ebben.Az egyik gazdag, a másik meg nem.Ezért élnek olyan különböző életet...

2022. márc. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

9


Tök világos amit írsz, de a gazdag-szegény téma alapvetően gondolkodásbeli különbség is. Én ismerek nem 1 és nem 2 olyan embert, aki egy gyárban dolgozik, a cigi a szájában, autóval jár a gyárba (a busz konkrétan a kapu előtt teszi le) és meglepődsz, de a 300 ezres telefon virít a zsebében. De persze éhen akar halni, hitelekben úszik, és sz.r a fizetés.


Igen, elhisszük hogy az Iphone jó telefon, elhisszük hogy autóval kényelmesebb, de ezek az emberek pont azért "szegények", mert nem tudják megkülönböztetni a szükséget a vágyaktól.


Én is dolgoztam gyárban, fos telefonom volt, autó nélkül, stbstb. Aztán dolgoztam 10 évet Ausztriában, a seggemet vertem a földhöz mert az első fizetésemből 120 eurós cipőt vettem és nem fájt.


Aztán először elalél az ember ezektől a dolgoktól, utána meg rájön, hogy a 120 eurós és a 20 eurós cipő között igazából nincs túl sok különbség, ahogy valójában az 1000 eurós és a 200 eurós telefon között sem. De sok esetben ahogy ugye a "tiltott gyümölcs a legédesebb", úgy a minél elérhetetlenebb valami, annál jobban kell szindróma lép fel.


A gazdag pontosan ezért gazdag, mert megteheti hogy megveszi az 1000 eurós telefont, de ő tudja, hogy a 200 eurós pont ugyanazt teszi funkcionalitásában.


Mára már nekem is "jól megy", értem ezalatt hogy nem kell gondolkodnom hogy megvehetem-e az adott cipőt mondjuk. Viszont sokszor ledobom az ékszíjat, hogy nálam sokkal lentebb lévő emberek, Intersportban vásárolt, 20 ezer forintos pulóverben mászkerálnak. Minőség ide vagy oda, nincs az az isten, hogy én 1 darab pulóverért 20 ezer forintot adjak... Számomra ez nonszensz. És ezek azok az "apró" meg "elhanyagolható" 10-20 ezrek, amik nem tűnnek soknak, de a végén pont sok lesz.


Egy 12 éve Opel Astrában ülök. Megtehetném hogy veszek 1 új autót. De minek?? Magyarázd meg. Emberek a panel 10.-en meg új Skodát vesznek, hitelre és éveken át hallgatod hogy milyen sz.r a az ország, a világ, a jóisten. És nem tudod neki megmagyarázni, hogy miért úszik a hitelben.


Emberek Csok-ot vesznek fel, 0 gyerekkel, 60-70 milliós házakra. Hogy majd lesz egyszer 3 gyerek. Aztán az egész élete mókuskerék és jaj ha egyszer csak 3 hónapig munkanélküli lesz... És persze sz.r minden..


Ki az aki nem lakna 60 milliós új házban? Mindenki lakna ott.. Na de azért gondolkodni is illene tudni mindenkinek...

2022. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!