Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért filléreskednek?

Miért filléreskednek?

Figyelt kérdés

Nem tudom ki hogy van vele, de utálom a zsugori embereket. Milyen dolog az, amikor például egy kapcsolatban az egyik fél pl ha boltban van, mindig gondol a másikra és vesz neki valami apróságot, vagy egyszerűen csak néha néha meglepi valami kis ajándékkal, a másik meg még egy kis poharas tejföl árát is visszakéri, amit hozattál vele a boltból. Magára persze minden vagyonát elkölti, de ha a másiknak közeledik a szülinapja, neki már előre görcsben van a gyomra amiért pénzt kell kiadnia hogy valami ajándékot nézzen.

Elvárja a megszokott kis gesztusaid, számon is kér ha egy ideje nem vettél neki semmit, eközben ő 5 forintot is sajnál tőled.

MIÉRT

Miért jó ez? Aki ilyen fukar az nem veszi észre magán?

Nem érzi hogy gáz?


2022. febr. 17. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Te nem a zsugori embereket utálod, hanem egy konkrét személy felb/szott, hát vele kéne beszélned, tőle megkérdezned. De tarsd szem előtt hogy nem mindenkinek ugyanolyna a pénzhez való kötődése, ha szegény családból származik, egész más lesz ehhez a hozzáállás...vagy pont ha spórolásra tanították, hog ymindnekis pénz számít...Valahonnan jön a dolog mindenkinek, és a legtöbbünknek nem egészséges a viszonya a pénzzel
2022. febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Én régebben sokat költekeztem, de most már nem szórom el minden fosra a pénzt. Ha ezért zsugori vagyok, akkor büszkén vállalom.
2022. febr. 18. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem a zsugoriság az undorító, hanem a kettős mérce. Volt itt egy kérdés, hogy a fiú vagy 8 éve él a lánynál ingyen, és most meg kéne csináltatni a fürdőszobát, és valami szerződést akart iratni, hogy ha elválnának útjaik, akkor a lány azért odaadja neki azt a pénzt, amivel a felújításhoz hozzájárult. Hányingerkeltő.
2022. febr. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Dobd ki azt a nyomorékot.
2022. febr. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem a filléreskedés szokott a meghatározó lenni egy toxikus kapcsolat alakulása szempontjából. Inkább az, hogy a férfiak nem tudják, hogy mit akarnak? Kell nekik a nő, de igazából nem tesznek felé lépéseket, max. messziről figyelik. Mikor a nő érdeklődik a pasi felől, akkor másokkal van inkább. Nem lehet előre tervezni, max. álmokat táplálni.
2022. febr. 18. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem ennél kevesebb is szakítóok lenne. Például ha nem hív meg soha semmire. Amúgy azért nem veszi észre magát, mert már beáraztad magad. Ennyit érsz neki. Már a kapcsolat elején oda kell figyelni mit fizet, mire hív meg és ha zsugori szakítani kell, mert később csak rosszabb lesz. Ez van sajnos.
2022. febr. 18. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Srácok én nem élek ilyen kapcsolatban eszem ágában se lenne.

Nem a páromra gondoltam és bár eszembe jutott egykét ember miközben írtam a szöveget, de én konkrétan a zsugori emberekre írtam, nem egy konkrét személyre.

(persze mikor tini voltam és sok barátnőm volt, akkor volt egy ilyen barátnőm aki ezt csinálta, meg a párom tesojanak a nője is ugyanilyen) szóval én konkrétan ezt a jelenséget írtam le, nem egy konkrét személy cseszett fel hanem az összes ilyen személy :D

2022. febr. 18. 07:10
 8/14 A kérdező kommentje:

1. Értem ezt a szemszöget viszont ismerek olyat aki nagyon szegeny körülmények között élt, mégis nagyon odaadó és viszonzó természetű, meg olyat is ismerek akinek mindig mindene meg volt kiskorától fogva és egy darab rágót sem ad ha valaki kér tőle

Persze érthető, ha valaki spórol

De az már közel sem ha 10 forintokon vacilál.. Márpedig az ilyen emberek szó szerint 10 forinton is képesek összefosni magukat hogy úristen most mi lesz 10 forintom kiment saját zsebből mert annyival drágább volt valami a boltban vagy mittomén 😂 nevetséges

2022. febr. 18. 07:13
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Minek vennék minden nap a boltban ajándékot a másiknak? Nem értem, hogy gondolod. Egyébként meg jobb az elszámolás, én sem mondom a kollégának, hogy hagyd csak a tejfölt, ha hozat velem a boltból. De ha te ilyen vagy, akkor vásárolj helyettem ingyen.

Zsugori párom nekem is volt, sajnos másfél évet rááldoztam. Még magától is sajnálta a pénzt, mert az én részemet soha nem kellett kifizetnie.

2022. febr. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Hát engem biztos nem érdekelne, hogy mit vettél nekem korábban, ha nem én kértem. Egy idegennek, legyen az kolléga, lakótárs, barát én sem fizetek ki semmit. Amúgy szerintem tőled sem kérte senki, hogy vegyél neki bármit.
2022. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!