Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lett már boldog attól valaki,...

Lett már boldog attól valaki, hogy másoknak nála is rosszabb élete van?

Figyelt kérdés
Például amikor azt mondják, hogy nincs okod depressziósnak lenni, mert afrikában éheznek, te viszont nem. Nektek ez segít?
2022. jan. 27. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezt a fajta "tanítást", személyesen azt tapasztaltam, hogy gyerekeknek mondogatják (én is megkaptam jópárszor) és talán kissé káros, saját tapasztalataim alapján.

Sok embert láttam akik így álnak hozzá a dolgok döntőtöbbségéhez, ha másról van szó de akkoris ha magukról. Ez ilyen szönyegalá söprős megoldás. Lehet ettől jobban érezni magad de milyen dolog az, hogy másnak a kárán nyugodsz meg és leszel boldogabb, ha mondhatjuk ígyis.

2022. jan. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ettol nem leszel boldog. De ez pont ugyanolyan karos, mint folyton masok eletehez hasonlitgatni a sajatodat.


A sajat eletedert csakis te vagy felelos, senki mas. Ha nem tetszik az, ami van, akkor talald ki, hogyan lehetne jobb es kezdj el tenni erte.

2022. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én. Néha azt hiszem, hogy nekem milyen rossz de aztán szembesülök másokkal. Könnyű addig rossznak hinni a helyzetem, amíg csak befelé fordulok, helyette inkább megpróbálom értékelni amim van.
2022. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem segít. Sőt, még inkább lehúz.
2022. jan. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem... Persze, lehet abban a pillanatban lehet, hogy átgondolom és "ja, tényleg, de igaz", de hosszútávon nem ez fogja átformálni a felfogásom.
2022. jan. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vannak a kattant vallásosak, akik szeretnek aláb*ni a másiknak. Na ezek örülnek csak IGAZÁN mindennek.

https://www.youtube.com/watch?v=xVHSgvVs5-E

2022. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Jobban érzed magad,ez tény.

De ettől neked nem oldódik meg a helyzet.

Bár ad egy kis jobban létet,azért meg is kéne javítani a szitut.

2022. jan. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Többször kaptam én is ilyen, és ehhez hasonló megjegyzéseket életem során. A Kérdező által leírt után például mindig rosszabbul érzem magam, és csak mélyebbre kerülök. Ellenben akadt már olyan is, bár nem sokszor, hogy egy ilyen mondat nyitotta fel a szemem, bűntudattal megspékelve, és jobban kezdtem értékelni, amim van.

Más szenvedése/boldogtalansága sosem okozott örömöt, megnyugvást.

2022. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!