Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nagy mostanában a...

Miért olyan nagy mostanában a nők lába?

Figyelt kérdés

20 éve emlékszem hogy a 37-38-as női láb volt a tipikus, de a 38-as már nagynak számított.


Most meg rengeteg csajnak, főleg a fiatalabbaknak simán 40 körüli lábaik vannak, de az a feletti sem ritka.


Cipőboltos ismerős is megerősítette a tendenciát.


Mitől lehet ez?



2021. dec. 5. 15:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

10:

Na ez érdekes, és egyben aggasztó. Ennek utánaolvasok, köszi

2021. dec. 6. 03:18
 12/16 anonim ***** válasza:

#11

Legalább is én ezt hallottam. Az más kérdés, hogy a biosz tanár tévedett-e annak idején.

2021. dec. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%

"Megjegyzem az alacsonyabb nőknek is nagyobb a lába. 160-165 centis csajoknak is simán van 38-39-es"

Hát nem tudom.. Én 160 cm vagyok, és 35-ös a lábam.. :D

2021. dec. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%

így van, nőtt az átlagmagasság, és a magasság összefüggésben van a lábmérettel. Egyenesen arányos sokszor.


Én is emlékszem, hogy 15 éve amelyik nő 40 es vagy afölötti cipőt hordott úgy kellett elmenni nagyvárosba vennie, vagy a férfi kollekcióból választani, mert nem volt nőiben akkora sok helyen.


Most meg...az unokatestvéreim 13 évesek, és 42-es lábuk van :D lányok.

Szintén volt kollégám kislánya 8 éves, és 39 es a lába...még Ő is elszörnyülködött mikor mesélte, mekkora cipőt kellett vennie.



Egyébként tényleg sok a "trampli" nő. már bocsánat, de olyan ormotlan magasak, meg nagy láb, hosszú kezek stb, ami nekem már nem nőies.

2021. dec. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ez érdekes egyébként. Én magam férfi vagyok. "Csak" 177cm, de ehhez 45ös láb párosul nálam.
2021. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

20-30 éve is volt sok nagylábú nő, csak nyilván nem vásároltak az átlagos cipőboltokban, mert nem kaptak magukra semmit. Manapság már gondolnak rájuk is.

150 centis nő meg már 80-100 éve is alacsonynak számított (nagymamám ekkora volt), nemhogy 2000-ben. Azért nem 20 év alatt nő egy generáció 20 centivel nagyobbra, mint a korábbi.

2021. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!