Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért olyan nagy mostanában a...

Miért olyan nagy mostanában a nők lába?

Figyelt kérdés

20 éve emlékszem hogy a 37-38-as női láb volt a tipikus, de a 38-as már nagynak számított.


Most meg rengeteg csajnak, főleg a fiatalabbaknak simán 40 körüli lábaik vannak, de az a feletti sem ritka.


Cipőboltos ismerős is megerősítette a tendenciát.


Mitől lehet ez?



2021. dec. 5. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Talán mert magasabbra is nőnek?
2021. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Átlag magasság is nőtt, régen a legtöbb nő 150-155centi volt, ma meg én vagyok szinte alacsony a 170 centimmel. Egyébként tényleg rengeteg nő nagylábú, a munkatársam egy fejjel magasabb nálam és 43-as lába van, míg nekem 38-as. Táplálkozással is összefügghet talán.
2021. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És mitől nőnek magasabbra? Szerintem nem esznek ma egészségesebben a nők mint 20-30 éve.


Megjegyzem az alacsonyabb nőknek is nagyobb a lába. 160-165 centis csajoknak is simán van 38-39-es

2021. dec. 5. 16:31
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Nekem 37-es van és sokszor nehéz cipőt vennem. :D (29 vagyok, 162 centi.) Tök idegesítő, sokan lecukizzák a lábam, hogy pici.


Egyáltalán nem étkeznek egészségesebben az emberek, sőt, szerintem az átlag egészségtelenebbül. Viszont sok fehérje és szénhidrát van az étrendben, ez is számít(hat).

Régen gyakoribb volt az éhezés, alultápláltság.

2021. dec. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Metionin ***** válasza:
96%
Szerintem is, mert magasabbak. Mikor én voltam tini, a 37-es volt az átlag, és én a 165 centimmel is átlag voltam. Most a tiniknek is van 39-40-es lábuk de fejekkel magasabbak is, mint én.
2021. dec. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5%

Mert nagy darab bengak a mai Fiatal lanyok

Jeti baxogatta biztos az anyjukat😀😀😀

2021. dec. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%
A tiédet meg valami tacskó, ugye 7-es?
2021. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
A tápanyag összetétele, energiatartalma, a napi energiaigény másabb ma, mint régen. Ebből adódóan a genetika is megváltozott. E mellett a nők nagy része 40-től fölfelé elkezd hízni, így nagyobb a terhelés, így a talp is szélesedik (de a terhelés már korábban is megjelenhet pl.: szülés előtt). Szerintem amúgy szép tud lenni egy nagy talp:).
2021. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nekem sincs bajom vele! Sőt!


Csak az okát nem tudom.


Ahogy fentebb írják, nem hiszem hogy az egészségesebb táplálkozás lenne az ok, elnézve hogy mennyi szemetet esznek a fiatalok. Nem a 19. századdal hasonlitottam össze a helyzetet, amikor a fél ország jó ha hetente egyszer evett húst, hanem a 90-es, 2000-es évekkel.

2021. dec. 5. 22:04
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

#9

Pont ez a baj, hogy a több hús miatt nőnek egyre jobban az emberek.

Pontosabban a növekedési hormonok miatt ami a húsokban van. Jó példa erre Kelet Ázsia is.

Nem azt mondom, hogy ne együnk húst, csak azt hogy a bene lévő dolgok nagyobb mennyiségű fogyasztása okozza az egyre nagyobb növekedést.

2021. dec. 6. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!