Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet arra reagálni, ha...

Mit lehet arra reagálni, ha egy kasszás, kisbolti eladó flegmázik, vagy sajnáltatja magát, hogy mennyit dolgozik?

Figyelt kérdés

Legszívesebben azt mondanám nekik, hogy esetleg tanulni kéne (kellett volna), mert aki lusta volt tanulni, az könnyedén kikökhet mondjuk egy vidéki pékségben.

Komolyan úgy viselkednek sokszor, mint ha vmi szívességet tennének azzal, hogy visszaköszönnek és kiszolgálnak.

Érdekes, hogy nagyobb boltokban ritkán konfiktlusom, de az ilyen kisebb pékségekben, dohányboltokban gyakran.

Pár hónapja egy 60 körüli – amúgy – normális nő panaszkodott, hogy 11 órát van bent. Ez amúgy igaz, csak reggel 5 és 7 között van pörgés, utána alig megy be vki, hiszen kisvárosban van.


Még Aldiban is volt egyszer olyan, hogy hallottam egy 40 körüli elhízott kasszás-mindenes nőt panaszkodni, hogy ő nem akar kedves lenni a vásárlókkal, kedves otthon a családjával.

Nem értem, mit képzelnek ezek magukról. A tudásuk, végzettségük (szellemi képességeik) arra elegendők, hogy ilyen munkát végezzenek, de ez nem az én vagy más vásárlók hibája. Vegyen boxzsákot, és csépelje otthon, ha frusztrált.



2021. dec. 5. 11:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

9:


"Kétlem hogy egy eladóval is jóban lennél annyira higy tudd hogy ő miket tett és nem tett az életében."

:D


a hozzád hasonló válaszolók a kedvenceim. te tudni véled, hogy én nem vagyok jóban eggyel sem, ezért nem is tudhatom! köszönjük, mester!


„gondolod hogy a diplomával mindenki kedvesebb és jobb ember lesz”


érdekes, hogy mindig a hozzád hasonló funkcionális analfabéták szeretnek a legjobban személyeskedni :D

nem írtam olyat, h diplomától kedvesebb lesz, olyat pláne nem h jobb ember lesz, gyakorold az értő olvasást. kíváncsi, h mit dolgozhatsz, van egy olyan érzésem, h nem épp programozó vagy.

arról beszéltem, h akinek van megfelelő tudása (tudás, nem papír) vagy végzettsége (piacképes papír, azaz diploma), az ritkán köt ki ilyen helyeken.


az meg h szted én milyen vagyok, meg ne haragudj, a kutyát nem érdekli. az egész litániádból kb. 2 sor, ami válasz a kérdésemre, a többi csak rizsa.


10:


"Nekem két diplomám van, sosem voltam lusta tanulni, jelenleg mégis egy kisboltban dolgozom alkalmazottként."


na, és milyen diplomákat szereztél?

beszélsz-e felsőfokon idegen nyelvet?

2021. dec. 12. 12:22
 12/13 anonim ***** válasza:

Jogos mehetett volna hegesztőnek vagy műkörmösnek. Egyben önkiszolgáló pénztár kell, mert egy kamera is elég. Udvariasság vagy köszönést nem kell elvárni, de végeze a munkáját normálisan.


Diploma sztorit hagyjuk. Lehet külföldön lenne vele munkája csak a hazai helyzet olyan amilyen.

2021. dec. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Semmit.

Magyarországon az emberek többsége frusztrált, főleg a alacsonyabb végzettségű/rosszabb munkát végző emberek.

Sokszor már az is csoda, ha ezek a világra dühös virágszálak egyáltalán vissza tudnak köszönni. Nincs rosszabb a magukat többre érdemesnek tartó egyszerű embereknél.


Legrosszabb egyébként a dohányboltok, kisebb pékségek. Ezekben mintha követelmény lenne, ha minél sötétebb legyen az eladó.

2023. febr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!