Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet arra reagálni, ha...

Mit lehet arra reagálni, ha egy kasszás, kisbolti eladó flegmázik, vagy sajnáltatja magát, hogy mennyit dolgozik?

Figyelt kérdés

Legszívesebben azt mondanám nekik, hogy esetleg tanulni kéne (kellett volna), mert aki lusta volt tanulni, az könnyedén kikökhet mondjuk egy vidéki pékségben.

Komolyan úgy viselkednek sokszor, mint ha vmi szívességet tennének azzal, hogy visszaköszönnek és kiszolgálnak.

Érdekes, hogy nagyobb boltokban ritkán konfiktlusom, de az ilyen kisebb pékségekben, dohányboltokban gyakran.

Pár hónapja egy 60 körüli – amúgy – normális nő panaszkodott, hogy 11 órát van bent. Ez amúgy igaz, csak reggel 5 és 7 között van pörgés, utána alig megy be vki, hiszen kisvárosban van.


Még Aldiban is volt egyszer olyan, hogy hallottam egy 40 körüli elhízott kasszás-mindenes nőt panaszkodni, hogy ő nem akar kedves lenni a vásárlókkal, kedves otthon a családjával.

Nem értem, mit képzelnek ezek magukról. A tudásuk, végzettségük (szellemi képességeik) arra elegendők, hogy ilyen munkát végezzenek, de ez nem az én vagy más vásárlók hibája. Vegyen boxzsákot, és csépelje otthon, ha frusztrált.



2021. dec. 5. 11:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Én 2 hétig voltam árufeltöltő egyszer. Minden nap szenvedés volt. Képzeld el azt, akinek évekig kilátástalan helyzetben 7-ből 6 napot mennie kell. Te sem tudnál mosolyogni mindenkire.


Nem őket akarom védeni, de ezt az oldalt is meg kell ismerni.

2021. dec. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Hát ha valaki undok velem, a szalagon hagyom az árut és kisétálok, hangosan megjegyezve, hogy oké, akkor tartsa meg magának a stílusát. Aztán szégyenében pakolhat el a következő vásárló előtt.


Eddig egyszer csináltam ilyet, azért elég nehéz 2 mondatot igénylő interakció során olyat mondani, hogy kiteljen tőlem ez

2021. dec. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Semmit nem kell rá reagálni, legalábbis nem kötelező.

Ez a “tanulni kellett volna “ szöveg meg nagyon degradàló,nincs mindenkinek lehetősège tovàbbtanulni,na meg nem ugyanolyan affinitásúak,képességűek az emberek,nyilvàn.

2021. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

3: mindent meg lehet magyarázni, de nem sok olyan bolti dolgozót láttam, aki bármit is tett volna azért, h jobb legyen neki.


A jellemzőbb inkább az, h a vásárlókra dühösek, amiért nincs piacképes tudásuk, és lusta átlagproletárként nincs jó munkájuk.

Egy másik kérdésnél egy egykori bolti eladó épp azt írta h a bunkó vásárlóknak büdös húst adtak. És a tyúk eszével még büszke is rá.

2021. dec. 7. 02:35
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk lenne bolti alkalmazott, csak kicsit ki van zsakmanyolva.
2021. dec. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megérteni, elfogadni, és örülni neki, hogy másnak is szar élete . :)))
2021. dec. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Visszaköszönnek?!

Régen, ha beléptél az üzletbe, nem tudtál úgy köszönni, hogy a kereskedő, eladó, segéd ne előzött volna meg.

2021. dec. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező te nagyon beképzelt vagy. Nem azért mert nincs igazad abban higy legyen udvarias az eladó hanem mert lenézed az eladókat. Nagyon rossz emberismerő és felszínes vagy ha azt gondolod hogy a diplomával mindenki kedvesebb és jobb ember lesz. Akikről te beszélsz valószínű akkor is panaszkodnának ha pl irodában dolgoznának. Akkor az lenne a bajuk hogy fáj a hátuk, vagy az ugyféllel lenne bajuk. Ha tanárok lennének akkor a diákokkal és a szülőkkel lenne bajuk. Vannak panaszkodó emberek és kész.

Szerintem meg nem is arról van szó hogy mosolyogni kell az eladónak, ne mosolyogjon ha nem akar. Csak legyen udvarias. És a magánletét tartsa meg magának. Mert nem azért megyek vásárolni higy panaszkodást hallgassak. Vot itt egy hasonló kérdés amire ugyanezt válaszoltam. Ez egy üzlet. Azért mennek oda az emberek hogy pénzt kölstenek. Ha bunkó az eladó akkor nem biztos higy visszamennek hiszen máshol is el tudják költeni a pénzüket. Ennyi. Nem értem meg ha bunkó valaki, nem érdekel hogy rossz napja van, én pénzt költeni megyek oda. Ha nem kell a pénzem megyek máshova.

2021. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
52%

De konkrét kérdésre válaszolva ha sorozatosan bunkó valaki akkor megkeresheted a főnökét, akár írásban.

Vagy hagyd ott az árut ahogy előttem írta egy válaszoló és ne vásárolj ott többet.

Felesleges sértegetni valakit mert az téged is jellemez.

"nem sok olyan bolti dolgozót láttam, aki bármit is tett volna azért, h jobb legyen neki." Kétlem hogy egy eladóval is jóban lennél annyira higy tudd hogy ő miket tett és nem tett az életében.

2021. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

8-as, nagyon igazad van, pontosan ezt akartam írni. Egyébként is, ez egy igen nagy általánosítás, hogy az dolgozik kisboltban, aki lusta volt tanulni. Nekem két diplomám van, sosem voltam lusta tanulni, jelenleg mégis egy kisboltban dolgozom alkalmazottként.

Nem kellene lenézni senkit amiatt, épp milyen munkakörben dolgozik, nem tudhatjuk, miért alakult így az élete.

2021. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!