Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemre/főiskolára járás...

Az egyetemre/főiskolára járás mennyire változtatja meg a személyiséget és az értékrendet?

Figyelt kérdés

2021. dec. 5. 09:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem megszállottság. Vezettem statisztikát több féléven keresztül arról, hogy mennyit kellett tanulnom egy adott átlaghoz.


Hát, azért a komolyabb szakokon átlag napi 4 óra alá nem tudtam menni az egész félévre vonatkozva, de ez általában úgy jött ki, hogy az első pár héten még semmi, maximum önszorgalomból, utána meg 6-8 óra egészen a vizsgaidőszakig, plusz az órákra járás, mert az külön történet.


Elkötelezettséget igényel. Nappalin majdhogynem főállásban tolja az ember, estin-levelezőn csökkentett az óraszám, de az anyag általában ugyanaz, mivel ugyanaz a diploma jár érte, úgyhogy munka után vagy kénytelen csinálni ott meg ugyanazt, kicsit több önálló felkészüléssel.


És tényleg, vagy így csinálod vagy éveket és százezreket fizetsz pluszban. Az pedig annyira nem buli

2021. dec. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Én a SOTE-t végeztem el jó eredménnyel, mellette részmunkaidőben dolgoztam, ennek ellenére, mégis jutott időm mindenre, amit meg akartam tenni és mindenkire, aki a szabadidejét a társaságomban akarta eltölteni.
2021. dec. 7. 10:29
 13/16 anonim ***** válasza:

De a SOTE-n belül sem mindegy, hogy az általános orvosit végzed el angol nyelven, vagy egy FOSZ(k) képzésre jársz levelezőn azért. :DDD


Ilyet csak olyan ember mond, aki életében nem járt egyetemre... Én is egyetemista vagyok, de ha végzek, akkor sem az lesz releváns, hogy elvégeztem a "szegedi egyetemet", mert nem mind a 200+ szakját végeztem el, a skála pedig elég nagy a média és kommunikációtól a villamosmérnöki képzésig. :DDD

2021. dec. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
13-as válaszolónak üzenem, hogy az általános orvosi karon végeztem magyar nyelven, nappali tagozaton és nehéz volt, de nem panaszkodom.
2021. dec. 7. 10:57
 15/16 anonim ***** válasza:
52%
Nem hiszem el, ne haragudj. Aki elvégzi "jó eredménnyel" az orvosit, az aztán tényleg tudja, milyen a "tanulás megszállottjának" lenni. Nem azon hőbörög, hogy a haverja évekig nem csinált semmit a tanuláson kívül. Egy orvosisnak ez nem 3, vagy 4 év, hanem vagy 6-8 specializáció nélkül.
2021. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
69%

Pont az orvosit választottad hazugságnak, te szerencsétlen nyomorék? 😂

Anatómiai alapvetés, hogy mindenkinek másak a képességei. Ha a havernak nehezebben megy a tanulás, a legkönnyebb szakon is tölthet órákat vele naponta azért, hogy jól teljesítsen. Más meg jó képességekkel egy nehéz szakon is kevesebbet tud tanulni azonos eredményért.


Bárcsak tanulnál, nem csak hazudnád...

2021. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!