Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyunk zárkózottabbak...

Miért vagyunk zárkózottabbak az átlagnál?

Figyelt kérdés
Többektől hallom, hogy amikor hazajönnek külföldről (a szélsőséges példák elkerülésének való tekintettel, nem háborús vagy katasztrófa súlytotta országokból), azt mondják, hogy sokkal közvetlenebbek, lazábbak és nyitottabbak az emberek, és ettől mennyire feltöltődtek. Hát mi van velünk?
2021. nov. 18. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ezt ki kérem magamnak, mindazok nevében, akik vadidegenekként beleszólnak mások beszélgetésébe az utcán, vagy ki javítják őket. :D
2021. nov. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a magyaroknál nagyon a társadalmi elvárás,főleg a fiatalok körében, és a megfelelési kényszer. Plusz stresszes mindenki. Így jön ki az embereken. Én is elvagyok kepedve, hogy mindenki otthon ül egyik haverom se akar kijonni, de hát ez van.
2021. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi van elvárva és mire föl?
2021. nov. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Átlag kelet európai hozzáállás.
2021. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Természetesen úgy értettem a szélsőséges példákat, hogy pl. nem Irak, Szíria, Csernobil.
2021. nov. 20. 10:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Kelet európai? Én hallottam Oroszból, Törökből és Románból is hazajönni embereket, ilyen tapasztalattal.
2021. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6. Turistákat.
2021. nov. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azokat is, akik éltek ott.
2021. nov. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8. Akkor az ismerőseidnek szerencséje volt. Maguk az oroszok is állítják magukról, hogy zárkózottak. Náluk ez erény. Náluk ha sokat mosolyogsz, bolondnak néznek. A kultúrájukban a kifejezéstelen viselkedés erős jellemmel egyenlő, az ellentéte pedig gyengével. Nézd meg Vitali Klicskot (tudom, ukrán, de hasonló kultúra), amikor megvédte a világbajnoki övét és az apja, Vladimir Klicsko felment a ringbe megölelni, mindketten olyan fejet vágtak, mint akik azon mosolyognak, hogy valaki elfingta magát a trolin.

[link]


Ugyanez van az északi népekkel is, mint a norvégok, vagy a finnek. Ez a nagyon nyitott viselkedés inkáb a nyugat - európai és a déli kultúra jellemzője.


A kelet - európaiak általánosságban nehezen nyílnak meg, de ha kicsit megismerik az embert már barátságosabbak.

2021. nov. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hogy ne érje szó a ház elejét, megkérdeztem most azért az ismerősömet, aki Törökországban élt, hátha rosszul emlékeztem valamire, de nem.


Azt mondta Mo-hoz képest full lazaság van ott is.

2021. nov. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!