Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van, akinek az életében...

Van, akinek az életében jelentős pozitív változást hozott már egy coach?

Figyelt kérdés
Pszichológusoknál már jártam, de az a bajom, hogy nekem úgy érzem, "nevelésre", tanácsokra lenne szükségem, hogy magamra találjak. Tkp. azt a munkát kéne bepótolnom, amit a szüleim megspóroltak. Valaki olyan kéne, aki kicsit noszogat. Erre a pszichológus nem alkalmas. Milyen szakember tud ilyenben segíteni?
2021. okt. 27. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha rámiraz én noszogatlak.
2021. okt. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Olyat senki nem fog csinálni. Gyerek vagy még vagy mivan?
2021. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Minimális coach jó igazán, bár ez az ország a coach-ok országa. Kb. olyan a hozzáállásuk, hogy elkérik az órádat, megmondják mennyi az idő, visszaadva az órát meg még manit is kér érte...
2021. okt. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pszichológus is képes, sőt akár jobb is lehet erre, mint egy coach. Attól is függ, milyen területről és problémákról van szó. Az sem mindegy, milyen pszichológus, mert sokan sok féle módszerrel dolgoznak. Vannak, akik inkább analitikusok, a gyerekkori traumák fejtegetéseiben mélyednek inkább el, mások a viselkedési mintákat vizsgálják és elemzik, ezeken próbálnak korrigálni. Ha elmondod a pszichológusnak, hogy neked inkább nevelésre, tanácsokra, feladatokra volna szükséged, akkor valószínűleg tud ebben segíteni. Ha nem, akkor keress másik pszichológust. Mondjuk az se mindegy, hogy mennyi pedagógiai érzéke és nevelési tapasztalata van az adott pszichológusnak.


A coaching sem feltétlenül ilyen jellegű módszertant jelent, de lehet, hogy közelebb áll hozzá. Vannak olyan pszichológusok, akik coachok is.

2022. jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pszichológus az én problémámhoz nem elég. Pszichoterapeuta kell.
2022. jan. 19. 13:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá!
2022. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hajrá! Próbálj meg a covid alatt szerezni egyet, lehetőleg úgy, hogy a munkaidődbe is beleférjen, aztán hajrázzál :D
2022. jan. 19. 13:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem beszólásnak szántam a #6-ost, hanem bátorításnak. Keress és próbálkozz kitartóan! Én a covid alatt is egy csomó emberrel találkoztam, akinek sikerült bejutnia terápiára és hatásos is volt náluk. Persze lehet, hogy ők szerencsések, kivételesek, talán kevesebb volt a problémájuk, stb.


Nem vitatom, hogy nehéz, de mást akkor se tehetsz, mint kitartóan próbálkozol addig, amíg sikerrel jársz. Mert mi mást tehetsz?

Ha feladod, akkor biztosan nem jársz sikerrel. A körülményeken változtatni nem tudsz. Marad az, hogy minél több helyen kitartóan próbálkozol és nem adod fel azelőtt, hogy sikerrel jársz.


Sok sikert! Ne add fel!

2022. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!