Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg rasszista vagyok,...

Tényleg rasszista vagyok, vagy csak elővigyázatos?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a nővérem elhordott mindenféle fajgyűlölőnek. Meghívtam városban egy kávéra, kiültünk a teraszra. (A telóm és a tárcám az asztalon volt) Láttam közeledni egy csapat cigányt, ekkor kissé váratlanul ösztönösen minden cuccom bevágtam a táskámba.

Tényleg rasszista lennék?


2021. szept. 7. 22:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

10-es!

Bamög,még a kakaót is kiköptem a röhögéstől.

2021. szept. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
96%

Nem rasszizmus, elővigyázatosság és tapasztalat. Gondolom nem csak úgy hallottál róluk vagy olvastál róluk valamelyik képeskönyvben.

Meg amúgy is nem azért tetted el mert ők cigányok, hanem mert tudod h milyenek ők nagy általánosságban, és persze nem szép dolog egy kalapalá venni mindet de ha egy rasz tagjainak 80% relatíve bűnőző akkor az a 20% akár fejre is állhat sose lesz többségben és sose miattuk lesznek emlegetve. A rasszizmus nem itt kezdődik, ha üldözöd gyűlölöd őket csak azért mert ők azok amik és mert barnábbak, vagy mert te fehér vagy ők meg nem azok az már az. Vagy ha ok nélkül meglátsz egyet és szetütöd vagy lelövöd csak azért mert az ami.

2021. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%
Inkább legyek rasszista, de én is ugyanúgy tettem volna a helyedben.😆
2021. szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Metionin ***** válasza:
94%
Igazából akik jönnek ezzel a nagy rasszizmussal, még sosem láttak igazi putris cigányt vagy nem törtek még be a házukba, nem verték még meg a gyereküket vagy őket magukat az iskolában a cigányok, csak mert elhaladtál mellettük. Aki meg tapasztalt ilyet, az persze hogy elővigyázatos. Én is azóta félek a vaddisznótól, mióta megtámadott. Ez egyszerűen túlélő ösztön, a tapasztalat felhasználása. Igen, előítélet mint ahogy a kaját is elrakjuk ha bejön egy légy. Az előítélet nem mindig alaptalan és nem mindig rasszizmus. Gondolom ha a munkahelyeden lenne egy normális dolgozó cigány, előle nem dugnád a telefonod és ha lenne egy lopós magyar, akkor előle meg igen.
2021. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Más dolog az elővigyázatosság és más a gyűlölet. Ha egy kutya a közelembe akar jönni, akkor megpróbálom elkerülni, nem nézek rá, zsebre vágom a kezem, nehogy esetleg megkapjon, de ez nem azt jelenti, hogy minden kutyát gyűlölök.


A cigányokat nem kell utálni, mert van közöttük nagyon rendes is (tapasztalat), ugyanakkor sok közöttük a megélhetési bűnöző, de ez a helytelen szocializáció miatt van.

2021. szept. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

15- igen, igazad van, de az igazsághoz tartozik, hogy sok köztük a szimplán bűnöző is, aki ugyan tudna, de nem akar dolgozni, mert a lopás könnyebb meló és többet is hoz a konyhára..

nyilván fehérek közt is van ilyen, de cigányból valahogy mintha több lenne...

2021. szept. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen így szocializálódnak, ezért maradnak meg a bűnözésnél. Sokszor nem kívánt gyerekek. Annyira beléjük ivódott ez az életszínvonal, hogy másra nem is tudnak gondolni. Ha megtöri őket a börtön, akkor tudnak magunkba szállni, munkát vállalni, családot alapítani, de amúgy nem nagyon. Valaki 30 éve a börtön-utca között ingázik, akkor miről beszélünk? A rendes cigány pedig magáért beszél.
2021. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
#9 Top válasz🤣
2022. febr. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!