Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg rasszista vagyok,...

Tényleg rasszista vagyok, vagy csak elővigyázatos?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, a nővérem elhordott mindenféle fajgyűlölőnek. Meghívtam városban egy kávéra, kiültünk a teraszra. (A telóm és a tárcám az asztalon volt) Láttam közeledni egy csapat cigányt, ekkor kissé váratlanul ösztönösen minden cuccom bevágtam a táskámba.

Tényleg rasszista lennék?


2021. szept. 7. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Előítéletes vagy kétségtelenül, de ez nem jelenti azt hogy nem lehetett igazad.
2021. szept. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Még hozzáteszem, hogy kb 12 lehettem amikor egy csapat cigány rámtámadt és el akarták venni a biciklimet. Kaptam két pofont, utána el tudtam menekülni. A cigányok tekintetét azóta nem tudom kiverni a fejemből, azóta lettem ilyen előítéletes
2021. szept. 7. 22:04
 3/18 A kérdező kommentje:
A nővérem nagyvárosban lakik, neki nem volt ilyesmi élménye. Ha ezzel érvelek nem érdekli
2021. szept. 7. 22:06
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
A támadás után nem csoda ha így viselkedtél. A tesód tud róla? Ha igen, jó nagy tahó amit előadott az előzményke tükrében.
2021. szept. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Ha vigyázatos vagy, pici rassziszmus, de ezután a történet után én se lennék olyan bátor.
2021. szept. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
ha nem igy reagáltál volna a történtek után, egyszerűen h.lye lennél...
2021. szept. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

igen rasszista vagy,de ez nem csúnya szó csak azzá tették. Ugyanis MIND rassz-ba tartozunk hisz vannak magyarok, görögök vagy tóthok, tehát több féle rassz van. Ami elítélendő az ok nélküli fajgyűlölet(és akkor ítélendő el szerintem, ha ok nélkül bánt az ember valakit szóban vagy fizikailag,de az szerintem nem számít ha csak belül gondolja azt hogy "utálom a...",de közben nem bántja a másikat).

Csak hát jött a sok hippi lelkű és a rasszista szó negatívvá vált.

Én amúgy eddig csak csalatkoztam a cigányokban, persze van 1-2 kivétel de még azok is utálják a saját fajtájukat, mert miattuk a rendes cigánynak többet kell melóznia, hogy bizonyítson. Viszont a többségük ingyenélő, segélyért kuncsorgó semmirekellő és a régi cigánysághoz képest most már nulla értékrendjük van, ugyanis száz éve még nem mertek volna temetőből lopni, mert hitték, hogy akkor meglesznek átkozva, most már viszont semmi sem szent nekik. A 100 évvel ezelőtti cigányok értékrendje teljesen más volt a maihoz képest.

A testvéred meg érzéketlen ha nem érti meg a te álláspontodat, teljes mértékben igazad van szerintem, hogy tartasz tőlük. Viszont sajnos sanszos hogy egyszer a tesód is megtanulja ezt.

2021. szept. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Jól tetted és nem vagy rasszista, ugyanis annak, hogy rasszista legyél feltétele, hogy hátrányos megkülönböztetés érje pl. ebben az esetben a cigányokat, és az, hogy megkíméled őket attól, hogy kísértésbe essenek a telefonod láttán, nem hátrányos megkülönböztetés.
2021. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Én még a csapot is kinyitottam volna nekik,ha mennek fürdeni.
2021. szept. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
józan gondolkodású vagy , minden tapasztalt és okos ember így viselkedik
2021. szept. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!