Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha valaki sajnáltatj...

Miért baj ha valaki sajnáltatja magát? Miért mondják, hogy ezzel le kell állni?

Figyelt kérdés

Nekem például ez az egyetlen örömöm az életben…

Ha nem sajnáltatnám magam, hanem vállalnám a felelősséget a szar életem miatt, akkor még jobban összeroppannék.


Az egyetlen dolog ami vigasztal, hogy nehezített pályán indultam sok szempontból…

Ha erre gondolok, a boldogság illúzióját érzem és ha ráfogom ezekre a dolgokra a sikertelenségemet, akkor a stressz is enyhül ideig óráig, amit amúgy állandóan érzek.



2021. aug. 15. 16:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
28%
Talán mert unalmas emberekkel barátkozol.
2021. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Vagy te vagy dög unalmas. Az egyetlen szórakozásod, hogy bámulod a képernyőt. Iszonyat unalmas lehetsz, nem csoda nincs egyetlen kapcsolatod se.
2021. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
39%
És egyáltalán mért kell az életképtelenségedből fakadó problémáidat másnak végighallgatnia?
2021. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha vki neten, fórumon, gyk-n sajnáltatja magát célzott közönség nélkül, az nem zavar, legfeljebb továbbpörgetem. Ha vki nekem picsog viszont, és ezzel szívja az energiámat és pazarolja az időmet, és azt várja, hogy én legyezgessem az egóját és simogassam a buksiját, arra harapok. Pedig én is hajlamos vagyok az önsajnáltatásra, de ezt pont azért, hogy mások ne zavarjak, magamban letudom.
2021. aug. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Azért írtam le ezeket a dolgokat, mert hármas is leírta, így feljogosítva éreztem magam rá…
2021. aug. 17. 23:02
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, egy csomó esetben magad alatt vágtad a fát.

A gyerekkor szr volt. De mostmár felnőtt vagy. Amit a gyermek pszichológus nem tudott "orvosolni" ma ebben tud. Ő meghallgatja az önsajnálatod S tanáccsal lát el, hogy hogyan lépj tovább. De elsősorban önmagad megismerésében segít.


Pl gyerekként jó volt az önsajnálat S bizonyos ideig jó felnőttkent is. Mert valaki sajnál van aki szíd de foglalkoznak veled.


#3 vagyok én sokat ültem a város egyik padján, forgalmas helyen volt. Hogy mondjam kellett a tömeg kontakt nélkül. Ma meg ha akarok valami bemegyek egy bárba azt helló, nem kell barátnak lennie annak akivel összefutok, elég ha ismerős.


Tanácsként, néha mondj pozitív dolgokat (akár ironikusan) akkor nem unják meg olyan gyorsan. Színleli nevetést örömöt.

Nem jó de kapcsolat építésre elég.

Neked, még a vallások egyikét is javasolnám vagy mindet.

2021. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
30%
Mert leszívod mások energiáját meg elveszed az életkedvük.
2021. aug. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!