Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális ha ilyen vissza...

Normális ha ilyen vissza fogott lettem?

Figyelt kérdés
Az biztos hogy nem volt egyszerű gyerek korom. Apa soha nem foglalkozott velem, a mai napig nem keres, mintha nem is lenne. Anyával sem volt fényes az élet, sulirol sulira jártam annyit költöztünk, az aktuális parjai miatt. Annyi suliban voltam már, sok helyre sikerült be illeszkednem, viszont volt 2 ahova nem es ezek mely nyomot hagytak bennem. Sokkal vissza fogottabb lettem, el kezdtem figyelni arra hogy mit gondolnak rólam mások, és hogy mi lehet bennem a hiba. Akkoriban nagyon stresszes időszakom volt gyomorgörccsel mentem iskolába. Nem akartam be járni hiányoztak a régi barátnőim. Úgy érzem igy 21 évesen hogy nagyon befolyásolta a jelenlegi személyiségem ezek az élet szakaszok. Középiskola első évében szereztem barátnőket nagyon élveztem viszont sajnos meg buktam ezért másik iskolában kezdtem, ide sajnis nem tudtam be illeszkedni ugyanis, borzasztó osztályt kaptam. Már dolgozok de nagyon érzem hogy nem okes valami. Sokszor arra figyelek mit gondolnak rólam mások, vajon ha meg szolalok hülyeségnek fog a hangzani és ezért le néznek. Sokszor rossz kedvünek tűnök, amire rá játszik az is hogy nem szeretem a munkahelyem azon vagyok hogy váltsak. De sokkal jobban magamra veszek dolgokat mint kéne. Már a kollegaim is meg jegyezték hogy nem olyan vagyok mint a többi korom beli. Mint ha nem lennék boldog alig mosolygok. Es tenyleg alig van önbizalmam nem erzem jol magam sokszor, és az hogy az emberek meg mondják is hogy milyennek tűnök, meg inkább rá tesz egy lapáttal hogy ne legyen önbizalmam és ne érezzem jól magam. Anyával is meg inkább meg romlott a kapcsolatom, a mostani pasija miatt. Nem érzem tényleg boldognak magam abban amiben most vagyok. Kezd elegem lenni mert tudom hogy több van bennem ennél, csak folyamatosan gátlásaim vannak, vissza fogom magam pedig nem kéne. Régebben nem voltam ilyen önbizalom hianyos, de szép lassan majdnem teljesen el ment. Mit csináljak hogy végre kiegyensúlyozott életét éljek. Es ne érdekeljen mások véleménye?

2021. aug. 12. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Első körben az enter billentyű használata, meg az összetett szavak helyesírása. Minden más ezután következik.
2021. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindig érdekelni fog valamennyire a környezeted véleménye,azzal nincs mit tenni, ilyenek vagyunk.

Próbálj olyan dolgokat csinálni,amiben jó vagy!

Ezáltal kicsit az önbizalmad is nőhet....oylan emberekkel vedd magad körbe,akik ne húznak le.

Meloba mi a helyzet?

Hogy megy a munka?

2021. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ugy érzem hogy a munkahelyi légkőr, meg inkább közre játszik ebben. Ugyanis nekem ez az első munkahelyem. Mikor kezdtem sokkal talpraesettebb voltam, csináltam a dolgom nem szekáltak semmiért. Aztán ahogy kezdtem őket meg ismerni, észre vettem hogy nem bánnak valami szépen egymással, ki beszélik egymást, állandóan a hibát keresik más munkályában, ha véletlen a kolléga el felejtett elmosni egy kést már le hordták, és ki beszélték hogy hogy lehet valaki ennyire tuskó. Ha segítséget kértem pattogtak és húzták a szájukat és elég lekezelően beszéltek ha többször kértem tőlük segítséget. De ez más kollégával is igy van,ha segítséget kér. Ugyan akkor mondogatták hogy kérjek segítséget, mert aztán rosszabb ha el rontok valamit. Én próbálok beszélgetést kezdeményezni mindenkivel, de ők velem nem mindig. Ezért bele untam és csak akkor megyek oda ha munkáról van szó. Meg ha beszélek is velük olyan érdekesen méregetnek, mintha azt néznék hogy mibe tudnak bele kötni,ezért sem tudok már mit mondani sokszor. Van pár kolléga akik jól kijönnek és próbálják ki fúrni a többieket. 2-3 emberrel tudok ki jönni a csapatból, velük beszéltem is erről és ők is így gondolják, sajnos el vannak nyomva ők is.
2021. aug. 12. 09:06
 4/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul 1-2 kolléga el kezdte mondani rám a megjegyzéseit hogy úgy veszik észre hogy soha nem mosolygok mintha nem lennék boldog, ők ennyi idősen folyamatosan buliztak, pasiztak én viszont hosszú párkapcsolatban élek, most kéne éljek nem 30 évesen.
2021. aug. 12. 09:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit a munkahelyről írtál, az sajnos általános, elég sok helyen így van. Találd ki mik érdekelnek, mit szeretnél csinálni a jövőben és tegyél érte, az már rögtön segíteni fog hogy látsz kiutat, lehetőséget a jelenlegi helyzetedből.


Hogy önbizalmat növelni hogy lehet, az nem egyszerű feladat és ha vannak sebek a múltból, azok még nehezebbé teszik. Lehet egy szakembert érdemes lenne felkeresni, akivel tudtok ezen dolgozni, plusz vele minden ilyen érzést és történést megtudsz majd beszélni. Lehetne írni általános tanácsokat, de az nem hiszem hogy sokat segítene.


Mondtad hogy jóban vagy 2-3 emberrel, fókuszálj rájuk és velük tölts időt, velük beszélgess. Keresd a társaságukat, munkán kívül is elhívhatod őket valahova, ismerkedj velük. Hasonlóan látják a dolgokat mint te, ilyenkor könnyebben nyitnak egymás felé az emberek. Ha érzed hogy van akik elfogadnak, van akikkel legalább egy haveri, de akár baráti szintet majd tartani tudsz, kicsit bátrabb leszel a későbbiekben.


Türelem és fokozatosság, célok a jövőre nézve és erősen kerülni az önmarcangolást, ezek fontos elemek a javuláshoz.

2021. aug. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!