Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Emberek, miért szemeteltek?

Emberek, miért szemeteltek?

Figyelt kérdés

Tele az erdő, a mező, a folyópart, a parkok, minden..

MIÉRT? Így jobban tetszik? Valaki meg tudná indokolni? Itt anonim maradhat, és mi már nagyon kíváncsiak vagyunk.

Akinek NEM inge, Ne vegye...



2021. aug. 8. 13:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

A példaadás nagyon fontos, ahogy fentebb is írták.

Pár éve egy kalandparkban összefutottam az egyik magyar celebbel. Ott volt a családjával. Sokszor szerepel a hírekben, mint szimpatikus, csupaszív ember. Hüledezve láttam, hogy a tárcájából ill. valami cuccából sorban szedegeti ki a szemeteket, számlákat, stb, és ott helyben el is dobja a földre. A gyerekei és mindenki előtt. Aztán elmentek. Én összeszedtem utána, és kicsit bennem volt, hogy beszólok, csak az a baj, hogy én eléggé dramatikus tudok lenni, és féltem, hogy majd valaki lekameráz, őt felismerik, és vele együtt kerülök valami bulvár felületre. :P

Szóval amíg szülő így viselkedik, a gyerekei is fognak.


A másik meg, hogy egy kukás céges ismerősöm mondta, hogy náluk is meg lehet rendelni előadást gyereknek iskolákba vagy táborba, divatos szóval élve "érzékenyítő" és informatív előadást a hulladékfelhasználásról és természetvédelemről, szelektív gyűjtésről. Elsőre furának tűnt, de amúgy szuper ötlet szerintem.


na szóval a válaszom: azért szemetelnek, mert ezt az értékrendet kapták, s azt hiszik, nincs ezzel gond.

2021. aug. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a '70-es '80-as években a gyerekeknél (meg sok felnőttnél is) az volt az alap, hogy megeszed a csokit és eldobod a papirt a földre, akár autózás közben is ki az ablakon. Valahogy anno természetes volt. Szimpla lustaság szerintem, meg nem volt környezettudatos a nevelés. Az a generáció aki ezt látta gyerekként, jobban szemetel felnőttként is. Talán a fiatalabb korosztály fogékonyabb rá, (bár az iskolák környékén a gyep hemzseg az energiaitalos flakonoktól meg a csokipapritoktól, azt se a nyugdijasok szórják el gondolom) meg valahol egy bizonyos minimális intelligencia is kéne hozzá hogy a szemetet a szemetesbe dobjuk... A melóhelyen vannak szelektiv kukák mindenfelé, de sokan megisszák az ásványvizet, a flakont meg a legközelebb levő sima kukába dobják, holott kb 5-10 méterre ott a szelektív kuka... Lustaság.
2021. aug. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!