Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valamiféle idegösszeomlás,...

Ez valamiféle idegösszeomlás, vagy mi van velem esténként?

Figyelt kérdés

Bár van tető a fejem fölött, munkám is van, étel is mindig van a hűtőben, szinte majdnem minden este (most a héten például zsinórban ez a 6. nap), hogy 9-10 óra fele a semmiből rámtör egy hatalmas szomorúság-roham. De olyan szinten, hogy mint egy villámcsapás, a semmiből egyszercsak bőgni kezdek és megállás nélkük zokogok. Érzésben úgy tudnám leírni, mintha elpusztult volna a kutyám, vagy egy szülőm balesethírét tudnám meg. Annyira hirtelen jön, hogy az hihetetlen. És nem bírom abbahagyni. A szívem is hevesebben ver, izzadok és patakokban folyik a könnyem, sokszor levegőt is alig kapok.

Semmi nem váltja ki, most is vacsora közben kapott el ez a "roham". Azt vettem észre, hogy nem tudom lenyelni a falatot a számban és egy másodperccel később már záporoznak a könnyeim és bömbölök.

És ez úgy kb hajnali kettőig fog tartani, mikor már elfogynak a könnyeim, végre mélyebben és lassabban tudom venni a levegőt, és összekuporodva nagy nehezen elalszok.


Havi ciklustól teljesen független ez az egész. Mindegy hogy hó eleje, közepe vagy vége van.


2021. júl. 30. 21:45
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat és a hasznos tanácsokat. Mindenkit felpontoztam.
2021. júl. 30. 22:52
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem az van, hogy korabbi esemenyek, elmnyomott az erzesek, a covid ota felgyulemlett feszko most tort utat? Es esetleg valami jo is van abban, hogy tudsz sirni, vegre megeled?

Termeszetesen hosszabb tavon mar nincs rendben, de nem voltal pont korabban feszult, vagy sikerult elnyomni, es utolag jott ki?

2021. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha már ugyis ennyire pontosan tudod, ennek depresszios, pánikroham féle akárminek az idejét, akkor csak a kisérletezés képpen, probálj előtte intenziv testedzést csinálni hátha változtat valamin. Nem a testedzés a lényeg, hanem hogy valami intenziv erőteljes dologgal megtörd ezt a testi leki állapotot, még az előtt, hogy kialakul. Szóval izzadásig kifulladásig gyorsan erőteljesen csinál valamit. Legszivesebben azt mondanám, ha nincs valami egészségügyi problémád, hogy fussál kifulladásig, amikor már csak a levegővételre tudsz koncentrálni, annyira kivagy.
2021. júl. 31. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt néhány évvel ezelőtt hónapokon keresztül.

23,00-körül, de mondhatnám azt is, hogy 23,00-kor rám tört egy roppant depresszió a semmiből. Akármilyen hangulatom is volt addig, az jött rendületlenül. És hajnali egyig tartott. Depresszív hangulat, sírás környékezett, valami elképesztő fájdalmas szomorúság, mindent negatívan láttam, éreztem...

Kérdeztem egy orvos ismerősömtől mi lehet ez. A cukorszinthez kötötte. Leesik a cukor azt mondta.

Én egy diétában voltam, amiben elég kevés cukrot meg bármiféle károsat fogyasztottam. Tehát még elképzelhető is, hogy valóban az volt az oka.

Hogy akkor kipróbáltam-e a cukorfogyasztást, nem emlékszem, de abba hagytam a diétát, és lassacskán ez is megszűnt.

2021. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem a covid miatt jött elő, az biztos. Engem szerencsére munkában sem, hétköznapokban sem sokat zavart a vírushelyzet.


A többi tippet is köszönöm, de sajnos rácáfolok:

Kedden és csütörtökön van egy másfél órás intenzív edzésem (futás, fekvőtámasz, ugribugri, stb). Szóval hiába vagyok fizikailag hullára lefáradva, az agyam őrült mód dolgozik.


A cukrom egyébként rendben van, a sport miatt odafigyelek a helyes étkezésre, a vércukrom normál értékű és stabil.


Úgy látszik ebből tényleg doki meg kivizsgálás lesz..

2021. júl. 31. 15:51
 16/16 anonim válasza:
Azóta mi lett?
2021. aug. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!