Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez valamiféle idegösszeomlás,...

Ez valamiféle idegösszeomlás, vagy mi van velem esténként?

Figyelt kérdés

Bár van tető a fejem fölött, munkám is van, étel is mindig van a hűtőben, szinte majdnem minden este (most a héten például zsinórban ez a 6. nap), hogy 9-10 óra fele a semmiből rámtör egy hatalmas szomorúság-roham. De olyan szinten, hogy mint egy villámcsapás, a semmiből egyszercsak bőgni kezdek és megállás nélkük zokogok. Érzésben úgy tudnám leírni, mintha elpusztult volna a kutyám, vagy egy szülőm balesethírét tudnám meg. Annyira hirtelen jön, hogy az hihetetlen. És nem bírom abbahagyni. A szívem is hevesebben ver, izzadok és patakokban folyik a könnyem, sokszor levegőt is alig kapok.

Semmi nem váltja ki, most is vacsora közben kapott el ez a "roham". Azt vettem észre, hogy nem tudom lenyelni a falatot a számban és egy másodperccel később már záporoznak a könnyeim és bömbölök.

És ez úgy kb hajnali kettőig fog tartani, mikor már elfogynak a könnyeim, végre mélyebben és lassabban tudom venni a levegőt, és összekuporodva nagy nehezen elalszok.


Havi ciklustól teljesen független ez az egész. Mindegy hogy hó eleje, közepe vagy vége van.


2021. júl. 30. 21:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
ó, és 25 éves vagyok.
2021. júl. 30. 21:46
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Hiány, érzelmi sivatag, senki sem figyel rád.
2021. júl. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kaja hiányától szoktak az emberek idegösszeomlást kapni.

Mi a helyzet a magánéleteddel/barátokkal? Hogyan érzed magad nap közben, milyen problémáid vannak mostanában, van-e valami nagy stresszforrás az életedben?

2021. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

igen.

szerintem annak tűnik.

valószínűleg olyan mókuskerékbe kerültél amiből nem látod a kiutat.

valami változás kellene neked ami kizökkent ebből, pl egy pasi.

2021. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Van egy vőlegényem, aki szeret engem. Elvagyunk igazából.

1 nagyon jó barátom van, akivel mindent meg tudok beszélni (már amit el merek mondani és nem érzem úgy, hogy csak fárasztom), a korábbi barátaim sajnos már meghaltak.

Nap közben teljesen jól elvagyok, dolgozom, az szerencsére leköt és szeretem is csinálni. Nem mondom, akad párszor stresszes nap, de munka végére mindig elfelejtem, sose hozom haza a munkát.


Ennyi jutott eszembe.

2021. júl. 30. 21:53
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
25 évesen minden barátod meghalt? ez ok a sírásra.
2021. júl. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sajnos igen. Velem egyidősek voltak, és hirtelen távoztak (egyikük egy balesetben, másikuk egy szívrohamban).


De ezeket már feldolgoztam, sírás közben nem rájuk gondolok. Bár most újra feltört.. egy pillanat, igyekszek válaszolni majd még

2021. júl. 30. 21:58
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Most elmentél sírni? Nemár.... el vagy hanyagolva. A barátod hol van ilyenkor?
2021. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg van oka, de ebből mi nem tudjuk mi. Ez ilyen pánikbetegség szerűnek tűnik. Este már fáradt vagy, nincs dolgod és van időd gondolkozni, aztán olyan dolgok jutnak eszedbe, amitől "megijedsz". Veszélyt érez a szervezeted, hiperventillálsz stb., csak ugye nem valós a veszély, hanem csak a fejedben van.

Vannak youtube-on vezetett meditációk, próbálj meg ilyeneket csinálni esténként. Elterelik a figyelmedet és megnyugtatnak.

2021. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vőlegényeddel csak "elvagytok", az nem hangik túl jól. Ő egyébként ilyenkor ott van a közelben?

Az okok feltárásához ez a felület (GyK) sajnos nem megfelelő. Szerintem keress egy pszichológust.

2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!