Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a legkorábbi emlékem kb másfél éves koromból vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azz olvastam több helyen is, hogy az ember legfeljebb 2.5 éves koráig tud visszaemlékezni az életére. De nekem mégis van 2 emlékem, arról az időszakról, amikor legfeljebb másfél éves lehettem. 16 hónapos koromban pusztult el a macskánk, de mégis emlékszem, hogy játszok vele egy napsütéses időszakban. Fotó nincs a macskáról, így nem krealhatta az agyam utólag az emléket. 18 hónapos koromban halt meg a dedanyam, és emlékszem, hogy milyen ruhákban járt, és hogy mindennap kiment a temetőbe, és milyen szavakat használt.

Hogy lehetséges ez?

Érdekesnek találom ezt a témát.

Köszönöm előre is a válaszokat.

26N


2021. júl. 26. 19:15
1 2
 11/13 Metionin ***** válasza:
9. Nekem az az első emlékem 1,5 éves koromból, akkor mondtam ki az első értelmes szavamat de a szóra nem emlékszem csak magára hogy mi történt, hogy apám felemelt az ablakhoz és mondta hogy megyünk ki mert esik a hó és aztán felöltöztetett és leültetett a hóba, én meg markolásztam és visítottam örömömben mert annyira tetszett. Apám emlékszik, hogy akkor volt az első szavam, a 'hó' az ő nyelvén. Arra is emlékszem, hogy milyen kabát, sapka volt apámon, milyen volt akkor a kerítés, a kis csizmámra stb. csak a szóra nem.
2021. júl. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
52%

Az emberek azért nem emlékeznek a gyerekkorukra, mert az agy olyan intenziven fejlődik ebben a korban, hogy nagyrészt megszűnnek, felülirodnak az akkor kialakult idegi kapcsolatok.

Főlleg azok emlékeznek a kisgyermekkorukra, akiknek nem fejlődik az agyuk, és később sincs több eszük mint 2 évesen. :))))


Ez persze vicc volt. De az igaz, hogy az egyéni testi, agyi fejlődés véletlenszerűsége okozza, hogy ebben az intenziv változás közben melyik emlék marad meg. Egy városhoz hasolítva, olyan lehet mint amikor egy várost, évek alatt ujjá épitenek, minden megváltozik, de azért véletlenszerűen egy-egy épület, utcasarok, egy tér megmarad eredeti formájában.

2021. júl. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lehetséges, hogy a nagyokodok tévednek. Nem szabad tudományhívőnek lenni. A tudomány ezen a bolygón éppen hogy csak elkezdődött, az emberek kb még semmiről se tudnak semmit se. Nekem legkorábbi emlékem 6-8 hónapos koromból van, mert traumatizáltak, halálfélelmem volt, azon gondolkodtam, hogy meg fogok fulladni, hiába nem tudtam még beszélni, tisztán emlékszem.
2021. júl. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!