Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetséges, hogy a...

Hogy lehetséges, hogy a legkorábbi emlékem kb másfél éves koromból vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azz olvastam több helyen is, hogy az ember legfeljebb 2.5 éves koráig tud visszaemlékezni az életére. De nekem mégis van 2 emlékem, arról az időszakról, amikor legfeljebb másfél éves lehettem. 16 hónapos koromban pusztult el a macskánk, de mégis emlékszem, hogy játszok vele egy napsütéses időszakban. Fotó nincs a macskáról, így nem krealhatta az agyam utólag az emléket. 18 hónapos koromban halt meg a dedanyam, és emlékszem, hogy milyen ruhákban járt, és hogy mindennap kiment a temetőbe, és milyen szavakat használt.

Hogy lehetséges ez?

Érdekesnek találom ezt a témát.

Köszönöm előre is a válaszokat.

26N


2021. júl. 26. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen létezik, egy helyről 2 éves koromban elköltöztünk, mégis elég sok emlékem van onnan, a szomszédokról is.
2021. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Metionin ***** válasza:
95%
Nekem is másfél éves kori az első, akkor láttam először havat. A kutyára is emlékszem, aki megahlt még mielőtt betöltöttem a kettőt. De 2 éves koromból is sok emlékem van. Előfordul, mindenkinél más ez. Egyik haverom a bölcsire emlékszik, az oviból meg semmire.
2021. júl. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ritkán, de előfordul ilyen.

Nekem is vannak nagyon korai emlékeim, de sajnos nem tudom kitől megkérdezni, hogy valósak e.

2021. júl. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon érdekes ez a dolog, többen is írjátok, hogy nagyon korai emlékeitek vannak. Az orvostudománynak talán újra kellene gondolnia a fenti állítását. :)
2021. júl. 26. 19:45
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is van olyan emlékem, ami még azelőtt történt, mielőtt beszélni tudtam volna. Egy elég kellemetlen szituációban voltam (az egyik "széphangú" nagynénim visongott a fülembe) és szabadulni akartam. Egy mód volt rá: elkezdtem sírni. Anyum ott is termett, és megmentett :)
2021. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
Vagy nem valósak ezek az emlékek. Ezt senki nem tudja ellenőrizni. Az agy hihetetlen dolgokat képes kreálni.
2021. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a faszt, lakas alaprajzat lerajzolom es padlot fognak, terkepen belovom, merre vihettek, mert itt szalltunk le. Van ilyen, de ritka.
2021. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a legkorábbi emlékem nagyon-nagyon pöpp koromból van, nagyban babakocsiban voltam és szüleim néztek. Az első alkalom, amikor láttam őket. Érdekes. Ez valahogy megragadt nagyon. :D
2021. júl. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehetséges!

Érdekesség egyébként hogy az emberek nagy többsége addig az időszakig tud visszaemlékezni amikor megtanult beszélni. Vagyis arra az időszakra amikor még nem tudtak beszélni (és nem is értették a beszédet) nem képesek visszaemlékezni.

2021. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es, ez tényleg érdekes, de ez sem feltétlenül igaz. En kb 2.5 Ebes koromban tanultam meg beszélni.
2021. júl. 26. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!