Mi ez a szokás, hogy bizonyos emberek tele rakják az üzeneteiket pontokkal ?
lekezeléshez nincs köze.
alapvetően két dologra tudok gondolni, első blikkre:
1) borzasztóan rossz beidegződés, látták a hármaspontot valahol, és megtetszett nekik, és azóta úgy érzik, hogy ennek erőltetése ad némi eleganciát a mondataiknak.
(ennél már csak az, a jobb, amikor valaki egy tucat ponttal fejezi be a mondatot, azt, a látszatot keltve, hogy ő most annyira mélyet írt, hogy búvárszemüveg kell az elolvasásához)
2) tudatalatt írják ezt minden elé, mögé, helyett, mert valamit sunnyognak, vagy éppen nem tudják pontosan, hogy amit leírtak, az valóban úgy van-e, néha hozzáírnának valamit, amit aztán végül nem tesznek meg. magyarul, a folyamatos tétovázás jele náluk, persze akkor is helytelen.
mindenesetre nyugodtan megmondhatod akármelyiküknek, hogy ezt inkább fejezzék be, mert túl azon, hogy buta dolog, még idegesítő is egy idő után.
mindenkire nyugodtan rá lehet szólni, aki helytelenül használ bizonyos kifejezéseket, olyan szavakat használ, amik nem léteznek, csak az interneten (igazándiból, megmondom a Zőszintét, kérte az elnézést, idegben vagyok, stb.), a standard helyesírási hibák miatt (papagály, muszály, egyenlőre, folytogat, stb.)
aki megsértődik, ha valami miatt szólnak, az szimplán hülye. egy értelmes ember szeretné az anyanyelvét tisztességesen beszélni, és helyesen írni, és örül, ha valaki néha jelzi, ha valami nincs rendben, és onnantól figyel rá.
A mondat végi ... arra utal, hogy valami nincs konkrétan kimondva, az olvasónak kell tovább gondolnia vagy valamilyen következtetést levonnia.
Lehet, hogy ezt egyesek úgy értelmezik, hogy ha az írásukat telerakják vele akkor titokzatosabbnak vagy sejtelmesebbnek tűnik a mondandójuk.
Én azt látom, hogy egyre több olyan ember van akinek sem a helyesírása, sem a fogalmazási képessége nem ugorja meg szintet.
Idézetnél is szokták alkalmazni, jelezve, hogy előtte vagy utána még folytatódik a szöveg, amiből kiemelték. Igen, vagy be nem fejezett gondolatmenet.
Értelmetlenül használva hülyeség.
Aki rosszul hasznalja, az nem olvasott irodalmat es nyelvtanoran nem figyelt. Eppen a regebbi szuletesuek meg lattak igazi irok altal irt konyveket, nem eselyes, hogy rosszul hasznaljak.
Van ertelme, van szerepe, arnyalhat mondanivalot. Es lehet nyomkodni is a pontokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!