Mikor változnak meg az emberek? Lesz még empatikus, kedves, türelmes az emberiség vagy teljesen elmegyünk vissza az őskorba. Ez a járvány még jobban kihozta az emberekből a "bunkót". Az öreg már útban van, a fiatal ne beszéljen bele semmibe.
Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 17:17
1/6 anonim válasza:
mo n az emberek 90%a ilyen 180-220as fizukból vegetál.
ilyen fillérba szó életmód mellett pedig a túlélés az elsődleges szempont.
nem fér bele nagyon a dolgok komplexebb átlátása szerintem.
tehát akkor változhatnának meg a dolgok, ha az embereknek nem az alapszintű igényeik-lakhatás, evés-okoznák az elsődleges problémákat.
2/6 anonim válasza:
Ja a napi gyilkos küzdelem mellett, sem idő, sem energia, se kedv, együttérzés nincs a finomságokra. A majom, az ősember is, kb akkor kezdett modern emberré válni, amikor már kényelmesen leheveredhetett egy tábortűz mellé, és nem minden másodpercét, az ölök vagy engem ölnek, vagyis a közvetlen túlélés foglalta le.
3/6 anonim válasza:
A mi társadalmunk már nem fog pozitív irányba fejlődni, csak-, vagy marad ez a másik lealázása üzemmód.
A világ más társadalmai szerencsére sokkal fejlődőképesebb, így ott várható lesz a tudatosabb gondolkodás.
4/6 anonim válasza:
Kapitalizmusban élünk. A kapitalizmus a versenyre épül. A versenyt meg kell nyerni minden áron. Így a cégek költséget minimalizálnak, bevételt maximalizálnak. Ez a legfontosabb számukra, különben elbukják a versenyt. Elbukni pedig nem akarnak, mert a szopó oldalon találják magukat, azt pedig nem akarják, mert a tulajdonosok egóját felkorbácsolta a világszellem. Költséget minimalizálni úgy lehet, ha spórolnak, elsősorban a munkabéreken (mert ez teszi ki egy cég kiadásainak legnagyobb hányadát). Így a munkavállalók vagy csórón tengetik a napjaikat vagy reggeltől estig dolgoznak, esetleg ők is ragadozókká válnak, de a lényeg, hogy frusztráció keletkezik bennük. Vagy a csóróságot választják, vagy a kimerültséget, vagy az aljas életet. És akkor jön a bevételek maximalizálása, amihez növelni kell az értékesítést. Ehhez el kell butítani és még inkább frusztrálttá kell tenni az embereket a nyílt marketinggel és a tömegmédiával, rejtett módon a tömegkultúra átalakításával. De ha nincs pénze a hülye baromnak, lehet neki hitelt adni, aminek a visszafizetéséhez még inkább meg kell magát erőltetnie. Aztán jön a politika, ami elhiteti a hülye barommal, hogy ha rá szavaz, minden jobb lesz. A hülye barom meg elhiszi, mert nincs ideje (és talán szándéka se) tájékozódni. Magyarán alapjaiban el van b*szva az egész rendszer és te azt kérdezed, hogy mikor lesz empatikus, kedves, türelmes az emberiség? Majd akkor, ha a versenyre és egyéni felhalmozásra épülő rendszert felváltja egy együttműködésre és önzetlenségre épülő berendezkedés.
5/6 anonim válasza:
Ha arra vársz, hogy mindenki változzon, szomorú életed lesz. Viszont attól, hogy nem mindenki ilyen, van, aki igen. Velük kell körbevenni magad a mindennapokban:)
6/6 anonim válasza:
#1 Igazad van, hogy az emberek többsége vegetál ezekből a bérekből, de ne gondold, hogy a jóléti társadalmakban más a helyzet. A kutya is a jólétben veszedik meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!