Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó az sokaknak, hogy...

Miért jó az sokaknak, hogy minden ok nélkül beszólhat a másiknak?

Figyelt kérdés

Én már nem is merek kommentelni a napilapok oldalain, mert bármit írok, akár totál semleges hozzászólást is, mindíg van valaki, aki tesz egy alpári megjegyzést. Sokan még a facebook profilomat is megnézik és onnan vesznek elő valamit kiélvezve hogy kémkedhetnek, túrkálhatnak a magánéletemben. Semmit nem tudnak rólam, halvány lila gőzük sincs az életemről, a körülményeimről, de megmondják a tutit. Voltam én már szélsőséges Gyurcsányistától kezdve fideszes seggnyalóig, laposföldhívőtől vírusfetisisztáig, de többnyire a kamu profilképpel, vagy nulla iskolával rendelkezők oktatnak ki, hülyéznek, parasztoznak, hazugoznak le és akkor a legdúrvábbakat még nem is említettem. Két diplomám van, vannak tudományos ismereteim, figyelek rá, hogy ne írjak le esetlegesen se hülyeséget, se okoskodó, fölényes dolgot, ellentétben az újságírókkal, akik sokszor csak a szenzációhajhászatra mennek. Soha nem fogalmazok úgy, hogy bárkit is megbántsak, bárkinek is sértő lehessen, figyelek a megfelelő fogalmazásra, ennek ellenére olyan pocskondiázó megjegyzések születnek ismeretlen emberektől, mintha ez okozna nekik orgazmust, hogy na most jól megmondtam neki, holott csak magáról állít ki bizonyítványt.

Persze mondhatnátok, hogy akkor minek írok, ha tudom hogy ezt kapom. Nos én most már valóban alig teszem, mert ez nem hiányzik, de mások értelmes kommentjei esetében is ezt látom. Elszomorít, hogy mennyire tájékozatlanok sokszor az újságírók, mennyire mást hoznak ki a dologból, mint ami a lényeg és sok esetben ezzel a köznépet is rossz irányba terelik. És szinte minden kultúrált hozzászolásra van egy-két idióta, aki alpári stílusban beszól a kommentelőnek, mintha köze lenne az illetőhőz, vagy őt sértette volna meg. De miért van erre szükség? Mi értelme van ennek? Miért jó az egyeseknek, hogy másokat pocskondiázhatnak ismeretlenül? Milyen lelkiviláguk, életük van ezeknek? Ez okozza nekik a boldogságot?



2021. júl. 9. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Primitív embereknek ez okoz örömöt, vagy csak az élet jól megszívatta őket és itt próbálnak bosszút állni. Ráadásul név és arc nélkül szólhatnak be biztonságosan másoknak, nem kell attól tartani, hogy mások majd jól megverik.
2021. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ők a trollok, direkt csinálják, így élik ki magukat. Könnyű mondani, de a legjobb, amit tehet az ember, ha figyelmen kívül hagyja őket. Így nincs meg a szórakozásuk, arrébb állnak.
2021. júl. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
De miért kell kommentelni? Én meg azokat utálom, akiknek mindenhova oda kell böfögni a véleményüket, mintha bárkit is érdekelne mit gondol.
2021. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez a legnagyobb örömük, így érzik, azt, hogy elégtételt vesznek kb mindenkin, amiért nekik ennyi jutott.
2021. júl. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én (sok egyéb indok mellett) ilyenek miatt nem kommentelek FB-n és egyéb hírportálokon. Sőt, igazából már itt is 2x meggondolom, hogy leírjam-e a véleményem. Ami meg szomorú, hogy az ember már véleményt sem nyilváníthat, mert bármennyire nem offenzíven fogalmazol valaki úgyis kiforgatja, vagy támadásnak veszi...


A napokban vettem a bátorságot és leírtam a frusztrált, mindenki-hibás-csak-én-nem kérdezőnek a vele ellentétes véleményem, ahol ugyan volt egy erősebb sorom (azt írtam le, mint a mondatom elején amúgy) és amit kaptam érte😂 közölte, hogy agykárosult vagyok, többek közt.

Na, hát az ilyen delikvenseknek az ilyen pillanatok adják a nagybetűs örömöt. Itt meg főleg nagy billentyű huszárok, mert azt hiszik úgy mondhatják meg a tutit, hogy nem lesz következménye... Neten azért ekkora a bátorság (ilyen fórumokon legalább is), mert nem látjuk egymás arcát, nem tudjuk a nevét. Így meg könnyen kiélhetik az ilyen vágyaikat.


Ebből meg az a tanulság, hogy az ilyen emberkékkel nem szabad interakcióba lépni, hanem figyelmen kívül kell hagyni őket. Még, ha nehéz is olykor.

2021. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5: Sajnos teljesen igazad van. Csak az a baj, hogy ezzel a hatalomnak tesznek szívességet, mert azt érik el, hogy mindenki kussolni fog, bármi is legyen, mert az értelmes ember nem vállalja fel a véleményét.
2021. júl. 9. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
37%

3-as!


Te most mi a szart csináltál, ha nem kommenteltél?

2021. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!