Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem mondhatod el a problémádat...

Cubina kérdése:

Nem mondhatod el a problémádat senkinek? Mondd el hát mindenkinek!

Figyelt kérdés

(Folyt.)


Ezt a "kérdést" azért írtam ki, mert nagyon sokan vannak, akiknek ilyen-olyan gyötrő lelki fájdalmuk van, szenvednek tőle, de nincs kinek elmondani, nem érti meg senki, esetleg szégyellik kitárni bárkinek is a lelküket, szinte fuldokolnak a lelki teher nyomásától.



Néha nem is olyan végzetes a problémánk, de annak érezzük, és időnként jót tesz, ha valaki felnyitja a szemünket, és aztán rádöbbenünk, hogy nem is olyan megoldhatatlan az a kínzó probléma.



Ide bárki leírhatja ismeretlenül a búját-baját, talán még segíthetünk is egymásnak jótanácsokkal, vigasztalással.



2021. júl. 3. 10:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Elmondom én, elmondanám, de béna a kezem és dadog a szám. Elmondanám az út hová vezet. Segítsetek hát, nyújtsatok kezet. Emeljetek fel szólni, látni, élni, itt lent a porban nem tudok beszélni. A csörgőt eldobtam és nincs harangom, itt lent a porban rossz a hangom. Egy láb mellemre lépett, eltaposta, emeljetek fel a magosba. Egy szószéket a sok közül kibérlek, engedjetek fel lépcsőjére, kérlek.


Még nem tudom, mit mondok majd, nem én. De úgy sejtem örömhírt hoztam én, jó hírt, titkot és szivárványt nektek, kiket szerettem, állván tátott szemmel csodára várván. Amit nem mondhatok el senkinek, amit majd elmondok mindenkinek.

2021. júl. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a jelenlegi legnagyobb problémám az hogy irigykedek egy lányra, mert úgyérzem hogy jobb élete van nálam. Az emberek mindig körülötte forogtak és ez eléggé zavart engem, mert se akkor (se mostanában) nem nagyon vagyok népszerű ember. De köszi a kérdést.
2021. júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Éppen próbálok kikeveredni az evészavarból. Jó úton haladok, mégis tele vagyok kétségekkel. Soha életemben nem voltam vékony. Hogyan fogok az új testemben élni? Vajon el tudom fogadni, hogy úgy leszek jól, és nem az a normális, amit eddig csináltam a testemmel? Vajon hányan fogják nekem szegezni hogy miért fogytam le, beteg vagyok? Vajon mi lesz, ha így majd nyomulni fognak a férfiak? Eddig senkinek se tetszettem, de már elkezdtek megnézni és nagyon furcsa.

Lehet nem az enyém a legsúlyosabb probléma, de ha az ember gyökeresen megváltozik, azt nagyon nehéz feldolgozni.

Kedves kérdező, köszi hogy megkérdezted. Neked van valami amit el szeretnél mondani?

2021. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Beleszerettem egy lanyba akibe nem kellett volna, es most nem tudok szabadulni ebbol. 🙃
2021. júl. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Én meg beleszerettem egy munkatársamba akibe nem kellett volna. Másfél éve játszik velem, én meg belehalok.... :(
2021. júl. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

1-es: Köszönjük a verset, tetszett. :)


2-es: Szerinted miért jobb annak a másik lánynak az élete? Miért forognak annyian körülötte? Figyeld meg, hogy mit csinál, ami annyira tetszik másoknak és lopj ötletet. :) Persze nem kell totál lemásolni a másik lányt, de figyeld meg a viselkedését, és hogy mi váltja ki másokból az iránta tanusított ragaszkodást. Ha te is magadévá teszel hasonló vonzó tulajdonságokat, de közben önmagad maradsz, akkor körülötted is forogni fognak. Pozitivitás, határozottság, humor, kedvesség, csinos öltözék, mosolygás, segítőkészség, nyitás az emberek felé. Ez nagyon beválik.Tapasztalatból mondom. :)


3-as: Először is köszönöm, hogy "visszaérdeklődtél", nagyon kevés ember tesz ilyet. :) Sokan csak a maguk gondjával törődik és nem törődik azzal, hogy akinek mondjuk állandóan panaszkodik, annak is lehet problémája. Nekem csak annyi a problémám, hogy 10 éve várom az igazit, és nem jön. :) De visszatérve rád, a változás sokszor ijesztő, de ha pozitív dolgokkal jár, akkor kielégítő és hamar megszokja az ember. Én is nagyon sokat változtam, egy szürke, visszahúzódó, dagadt kisegérből olyan nővé váltam, akit szeretnek az emberek és a férfiak felfigyelnek rá. Ez először szinte ijesztő volt, néha vissza szerettem volna bújni a régi szürke észrevétlen bőrömbe. Ha valaki megnézett, a hátam mögé tekintettem, mert azt hittem áll/van mögöttem valaki/valami érdekes. Aztán mikor elkezdtek nyíltan közeledni, onnantól megszűnt ez a hátranézegetés, mert rájöttem hogy bizony én vagyok a tekintet tárgya. :) Nem én vagyok a legszebb a világon, inkább a határozottság, magabiztosság, kedvesség és a csinos, nőies öltözék vonzza a férfiakat. Úgy általában az emberek közelednek hozzám, nem csak a férfiak. De ezért nagyon sokat tettem, eldobtam a régi "ruhámat" és nyitottam a világ felé. Fejlesztettem magam belül és kívül, meg is lett az eredménye. Ennek ellenére az igazit még nem találtam meg, lehet hogy túl válogatós vagyok. :)

A változástól sose félj, nagyon sokat fog dobni a lelkeden a sok pozitív visszajelzés. Tőlem senki se kérdezte meg, hogy beteg vagyok-e és azért fogytam le (persze nem is fogytam csontváz alkatra, csak 6-7 kilót), egyszerűen csak kaptam a dicséreteket, hogy mennyit változtam pozitív irányba.

Nagyon jól fogod érezni magad az új testedben, kényelmesebb, könnyebb lesz, és olyan ruhákat is felvehetsz lelkifurdalás nélkül, amikről korábban nem is álmodtál, vagy amit ezer éve a szekrényedben őrzöl, reménykedve, hogy egyszer talán majd jó lesz rád. :)


4-es: Ilyen kevés infó alapján nem nagyon lehet tanácsot adni. :)


5-ös: Ez nagyon pocsék érzés lehet, de egyedül csak rajtad múlik, hogy véget vess az áldatlan állapotnak. Senki sem érdemli azt, hogy játszadozzanak vele, ha velem csinálná ezt valaki, (főleg ilyen sokáig) biztos hogy nagyon megbüntetném. Tenném a szépet mindenkinek, csak neki nem. Mindenki hirtelen fontosabb lenne, mint ő. Mindenkivel kedves lennék, csak egyedül őt nézném levegőnek. Mindenkire lenne időm, csak rá nem. Végül ugyanazt csinálnám vele, amit ő velem, hogy megtudja milyen jó érzés, amikor valakivel szórakoznak. Nagyon szörnyű bosszút állnék, megbánná azt is, hogy megismert engem. :)

2021. júl. 3. 13:18
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3 vagyok. Köszönöm a bíztatást :-) "inkább a határozottság, magabiztosság, kedvesség és a csinos, nőies öltözék vonzza a férfiakat." -ebben pedig tényleg lehet valami, mert többet mosolygok és a tartásom is változott, jobban kihúzom magamat, nem begubózok, hogy ne is lássanak.

Egyszer te is megtalálod az igazit. Bár sok ember tévedésben él, sokszor nem is az az igazi akit elképzeltünk magunk mellé. Néha abba szeretünk bele, akibe nem is gondolnánk, hogy megtetszhet valaha is. :)

2021. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

32 èves srác vagyok. Nem volt még értelmes kapcsolatom.

Sose volt még olyan barátnőm aki velem aludt volna.

Kicsit szar egyedül😔

2021. júl. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Apámat egy gyógyíthatatlan betegséggel diagnosztizálták. Terápiával még évtizedeket élhetne, de nem akar így élni, nem akar kezelésre járni és úgy érzem arra készül ha elintézte maga körül az anyagi jellegű teendőit végez magával. Még csak a negyvenes éveiben jár.
2021. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Beleszerettem egy olyan volt kollégámba, aki nem is tudom milyen kapcsolatot akart velem, a lényeg hogy szex is volt és utána a maradjunk barátok eset, mert fut jelenleg a volt nője után. Végül letiltott. A legszebb az egészben, hogy még mindig nem tudok rá haragudni, mert szeretem és borzasztóan hiányzik a vele együtt eltöltött idő. Bár nem érdemli meg a szeretetem, hiszen még barátként se akart ezek szerint igazán.
2021. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!