Nincs törvény erről és önmagában ez nem tesz értelmiségivé senkit. Mondjuk ha már értelmiséginek vallja magát kettő nyelven tudnia kéne legalább felsőfokon.
2021. máj. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Értelmiségi.... alapból ezt nem lehet meghatározni, a nyelv sincs "megkötve".
2021. máj. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Nincs erre előírás, vagy törvény! Az biztos, hogy ahány nyelvet beszélsz annyi embert érsz! Ez drága nagymamám bölcs mondása volt. Pedig csak egy egyszerű háziasszony volt. A mai világban nagy előny a nyelvtudás. Ma már ismét felkapottak a szláv nyelvcsaládok. Bármilyen nyelvet érdemes tanulni, az csak mindenkinek hasznos lehet.
2021. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Szerintem más hangulata van eredetiben olvasni a műveket. Persze, ehhez azért magas fokon kell tudni. Ami lehet, hogy sosem volt elterjedt.
2021. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
az értelmiség egy nagyon széleskörű dolog...
pl egy nagyon jó matematikus de épp nem tud más nyelven beszélni sőt kissé hibásan is ír... de matematikából elismert...
de ha te most egy standard értelmiséget mondasz akkor legalább 2 valamint tudja a magyar illetve világ történelmet tudjon helyesen írni ismerjen pár művészt költőt tudja használni az alap matekot biológiát kémiát stb
az értelmiség az kb az érettségi szint
hidd el ezen felül már más szint létezik...
2021. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Az angol alapvető, ezen túlmenően szükséges még legalább egy "nagy" nyelv (pl. német, orosz, spanyol, japán) ismerete.
Az igazán intelligens ember számára pedig magától értetődő, hogy valamelyik szomszéd nép nyelvét (pl. román, horvát) is elsajátítja.
2021. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
japán mióta nagy nyelv?
a nagy nyelvek a következőek...
angol, spanyol, orosz, kínai és habár a franciát is sokan és széles körben beszélik pl kanada egy részén és észak-közép afrikában is de még a portugál is ami meg braziliában van
de ezek azért sem nagy nyelvek mert egy adott országban vagy pedig csak 2-3-ban és ezek nem épp "turisztikai" országok ahova állást keres az ember
míg az angol orosz spanyol sokkal több helyen használható de még a kínai nyelv is
a japánt csak japánban lehet használni...
az angol meg nem alapvető (persze lehetne és jó is lenne) inkább az emberek a környező országok nyelvén tanulnak meg...
2021. máj. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Ehhez először hosszasan fejtegethetnék, egyáltalán hogyan definiáljuk az értelmiség fogalmát. Másrészt, minél több (bármilyen) nyelven beszél az ember, formálja a világszemléletét. Ha csak egyetlen idegen nyelvre van az embernek kapacitása, akkor az az angol legyen, ez alapértelmezés. Az angol előtt viszont a francia volt a diplomácia és a nemzetközi kapcsolatok nyelve, és a szerepe ma is jelentős. Ami Magyarországot illeti, nem elhanyagolható szempont, hogy nagyban függünk a német gazdaságtól. Régen a művelt ember tudott latinul, ez ma már egyáltalán nem központi kérdés.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!